SP: Brazil ispratio kući Meksikance, nije pomogao ni Očoa (2:0)

02.07.2018. 17:30 17:54
Izvor: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Fudbaleri Brazila plasirali su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Rusiji pobedivši u Samari Meksiko rezultatom 2:0. Golove su postigli Nejmar i Firmino, a sjajan je bio meksički golman Giljermo Očoa koji je mnogo puta sprečio Brazile da zatresu mrežu Meksika.

Početkom prvog polivremena, tačnije u prvih 20 minuta igre, delovalo je da će Meksiko biti tvrd orah za Brazilce. Naime, u tom periodu Meksiko je imao nekoliko izglednih šansi i četiri šuta ka golu Brazilaca koji su za isto vreme samo jednom tukli na gol Očoe.

Ali to je bilo sve što smo videli od Meksikanaca. Ubrzo se situacija preokrenula i Brazil je do kraja poluvremena imao mnogo više prilika da postigne gol. Čak ukupno 11 udaraca na gol Meksika. Da na golu nije bilo sjajnog Očoe, Brazil je na poluvremenu komotno mogao da vodi sa dva do tri gola razlike.

U drugom poluvremenu Brazil nastavlja da gazi i to se isplatilo već u 50. minutu. Sjajna akcija Nejmara i Brazila. Nejmar je zaslužan za celu akciju i postignuti gol. Navukao je pola obrane Meksika, petom vratio Vilianu koji je ubacio u peterac i Nejmar, koji je sve to pratio, s lakoćom je s pet metara zakucao za 1:0.

Potom se i dalje nižu šanse za Brazilce. Šutiraju Paulinjo, Vilian, ali na golu je Očoa koji igra, može se reći, utakmicu karijere.

Ali u 88. minutu ni Očoa nije mogao sa spreči Brazilce. Nejmar je probio po levoj strani i uputio loptu u peterac. Očoa je zakačio vrhovima prstiju ali to nije bilo dovboljno da je skrene, te je lopta stigla do Firmina koji nije imao problema da je ubaci u mrežu.

Brazil u četvrt finalu očekuje pobednika iz duela između Belgije i Japana koji se igra večeras u 20 časova.