Hrvati neubedljivom igrom do pobede nad Nigerijom

16.06.2018. 22:37 22:55
Izvor: EPA-EFE /ARMANDO BABANI

Fudbaleri Hrvatske večeras su u drugoj utakmici Grupe D na Svetskom prvenstvu u Rusiji savladali Nigeriju sa 2:0.

Hrvatski reprezentativci nisu prikazali igru na zavidnom nivou, ali im je to bilo i više nego dovoljno protiv nemaštovite Nigerije.

U pomalo dosadnoj utakmici, Hrvati su poveli autogolom Eteboa u 32. minutu poveli sa 1:0. Nakon izvedenog kornera, Mandžukić je glavom pokušao da prosledi loptu u gol.

Iako je lopta išla van okvira gola, Etobe je zakačio petom i ona se našla u mreži.

Nigerijci nisu imali ni jedan udarac u okvir gola, tokom cele utakmice, niti su imali ijednu pravu akciju.

Stiče se utisak da Hrvati nisu ni imali potrebe da igraju više od onoga što moraju. Pa ipak, i sa takvom igrom došli su do drugog gola i to iz penala koji je napravljen nad Marijom Mandžukićem.

Luka Modrić bio je precizan i jakim udarcem po zemlji smestio loptu u mrežu u 72. minutu utakmice.

Do kraja utakmice, ulaskom Muse, Nigerija se malo trgnula, ali i pored manje inicijative, Nigerijci nisu stvorili nijednu pravu priliku.

U narednom kolu 22. juna Hrvatska igra sa Argentinoma, a 23. juna Nigerija sa Islandom.