104.8191

Хрвати неубедљивом игром до победе над Нигеријом

16.06.2018. 22:37 22:55
Извор: EPA-EFE /ARMANDO BABANI

Фудбалери Хрватске вечерас су у другој утакмици Групе Д на Светском првенству у Русији савладали Нигерију са 2:0.

Хрватски репрезентативци нису приказали игру на завидном нивоу, али им је то било и више него довољно против немаштовите Нигерије.

У помало досадној утакмици, Хрвати су повели аутоголом Етебоа у 32. минуту повели са 1:0. Након изведеног корнера, Манџукић је главом покушао да проследи лопту у гол.

Иако је лопта ишла ван оквира гола, Етобе је закачио петом и она се нашла у мрежи.

Нигеријци нису имали ни један ударац у оквир гола, током целе утакмице, нити су имали иједну праву акцију.

Стиче се утисак да Хрвати нису ни имали потребе да играју више од онога што морају. Па ипак, и са таквом игром дошли су до другог гола и то из пенала који је направљен над Маријом Манџукићем.

Лука Модрић био је прецизан и јаким ударцем по земљи сместио лопту у мрежу у 72. минуту утакмице.

До краја утакмице, уласком Мусе, Нигерија се мало тргнула, али и поред мање иницијативе, Нигеријци нису створили ниједну праву прилику.

У наредном колу 22. јуна Хрватска игра са Аргентинома, а 23. јуна Нигерија са Исландом.