Somborska liga: Sigurni Stanišićani

29.05.2018. 13:22 13:23

Fudbaleri Rusina dobro su se nosili sa prvakom samo u prvom poluvremenu. Drugi deo susreta protekao je u potpunoj dominaciji Stanišićana.

Rusin - Stanišić 0:5 (0:1)

RUSKI KRSTUR: Stadion Rusina, gledalaca 350, sudija: Viktorija Nikolić(Sonta), strelci: Bogunović u 39. i 62.,Štrbac u 51. i 77. i Jovanović u 69. minutu, žuti kartoni: D. Hardi, Hrnčar (Rusin), Mitrović (Stanišić), crveni karton: Hrnčar (Rusin) u 66. minutu.

RUSIN: Ž. Oros, A.Kočiš, Holik, J.Hardi, Malacko, Hrnčar, B.Oros, Budinski (Barna), Đukanović(Bodnar), Janjić (D.Hardi), S.Kočiš.

STANIŠIĆ: Vukadinović, Pajić, Baljak, Bobanac (Zigić), Šarić, Vujin, Obrić, Bogunović, Jovanović (Dragičević), Štrbac (Tomić), Mitrović.

Đ. Štrbac

Slavija - Kula 4:2 (2:0)

PIVNICE: Stadion Slavije, gledalaca 150, sudija: Stričević (Sombor), strelci: Zorzić u 17. i 40. Petrović u 51. Grnja u 56. za Slaviju, a Kukolj u 70. Davidović u 82. minutu za Kulu. Žuti kartoni: Zlatić, Pješevac, Radulović (Kula).

SLAVIJA: Brnja (Šuster), Nimet, Zdenka, Milec, Čorda (Budić), Kotiv, Petrović, Grnja (Belanji), Žimgund, Kućinić, Zorzić.

KULA: Brkić, Bodiš (Mitrić), Popović, Tepaji, Vojnović, Zlatić (Radulović), Bukejlović, Kukolj, Davidović, Babić, Pješevac.

Poveli su domaći u 17. minutu preko Zorzića koji je loptu poslao iza leđa Brkića. Zorzić koristi odbranu gostiju i po drugi put u 40. minutu postiže pogodak. Petrović je u 51. minutu povećao rezultat. Samo pet minuta kasnije Grnja kruniše lepu akciju svojih napadača. Domaći su tada popustili a gosti su u 71. minutu Kukolj smanjio rezutlat, a u 82. minutu Davidović je postavio kanačan rezultat.

J. Šuster

Budućnost (P) - Vojvodina  (T) 2:0 (1:0)

PARAGE: Igralište Budućnosti, gledalaca:200, sudija: B. Aleksić (Karavukovo), strelci: Jandrić u 18. i Mariću 78. minutu, žuti karton: M.Stanojev (Vojvodina).

BUDUĆNOST (P): Ileš, Popov, Laćarak, Vjetrović, Ponjević, Živić, Jeličić (Janković), Danilov, Jandrić (Alimpić), Kozomora, Marić.

VOJVODINA (T): Dukić, T.Nikolić, Kovačević, Mustafović, Turi, Cvijić, G. Stanojev, Pilipović, Đukić (Jovanov), Vučić, M.Stanojev.

Prisebni Miloš Jandrić majstorski je odbijenu loptu poslao u mrežu gostiju. Prednost Parozana udvostručio je Stefan Marić, evrogolom sa dvadesetak metara.

Đ. Štrbac

Mladost (K) - Lipar 8:2 (4:1)

KRUŠČIĆ: Stadion Mladosti, gledalaca:250, sudija: D. Petrović (Apatin), strelci: Grdiniç u 8., 32. i 48., Pap u 10., 16. i 76., Čanković u 54. i Radaković u 69. za Mladost, a Čvokiću 33. i Martin u 59. minutu za Lipar.

MLADOST (K): Holovati, Varga, Fekete, Pap (Pištinjat),  Kilić, Žegarac, Grdinić, Čanković, Radaković, Kišjuhas (Hančar), Dautović.

LIPAR: Žarić, Čestiç (Bojanić), Popović, Šegan, Čvokić, Pejić (Polić), Lalić, Martin, Banović, Avdalović, Marčetić.

Predvođeni kapitenom Damirom Kiličem, Kruščičani ostvarili su najubedljiviju pobedu u toku poslednje dve takmičarske sezone. Na taj način oni oprostili su se od svojih vernih navijača, kao i od ovoga stepenu takmičenja. Od naredne jeseni nastupaće u nižem rangu.

Đ. Štrbac

Slavija - Kula 4:2, Hajduk junior - Stari grad 2:1, Rusin - Stanišić 0:5, Mladost (K) - Lipar 8:2, Budućnost (P) - Vojvodina 2:0, ŽAK - Crvenka 0:4, Krila Krajine - Budućnost (M) 0:0. Slobodan je bio: Hercegovac.