VOJVOĐANSKA LIGA JUG Kabel ubedljivom pobedom nastavlja trku za viši rang

20.05.2018. 14:19 14:21

NOVI SAD: Ubedljivom pobedom nad Hajdukom 4:1 (2:1) iz Beške fudbaleri Kabela nastavljaju trku za viši rang.

U uvodnim minutima priliku za domaće imao je Grahovac, ali je sa same gol linije loptu u polje izbio Subotin. Potpuno nenadano gosti su došli do prednosti. Pored uspavane odbrane utrčao je Marinko Gavrilović, nadmudrio istrčalog Sakića i plasirao loptu u mrežu.

Videli su domaći da je vrag odneo šalu, dodali su gas i nakon pet minuta stigli do izjednačenja. Mirko Popadić utrčao je između zadnje linije odbrane Beščana i pogodio stativu od koje se lopta odbila u mrežu.

Bio je to oproštajni gol obzirom da Popadić odlazi u Ameriku.  Nekoliko minuta kasnije odlično proigravanje  Gorana Nedića u vođstvo je pretvorio Nikola Bogdanić. Isti igrač je u nastavku nadmudrio odbranu gostiju i savladao nemoćnog Šovljanskog.

Što se mreža ekipe iz Beške do četvrtog gola nije zatresla zasluge pripadaju solidnom Šovljanskom koji je u nekoliko navrata spasao mrežu, ne i u 84 minutu kada iskusnom Maliyanu nije bilo teško da pogodi ugao za konačan rezultat.

M. Popović

NOVI SAD: Igralište Kabela. Gledalaca 100. Sudija : Bikić (Zrenjanin). Strelci : Popadić u 32. Bogdanić u 36. i 47. i Maliyan u 84. za  Kabel, M. Gavrilović u 26. minutu za Hajduk.

KABEL : Sakić – Trivunović 8, Tadić 7 (od 46. Đulić 7), Vučković 8, Šijan 8, Nedić 8 Grahovac 7 (od 59.Poštić 7), Bogdanić 8, Đurić 7, Barać 7, Popadić 8 (od 66. Malidžan 7).

HAJDUK (B): Šovljanski 7,  M.Gavrilović 7, Subotin 7 (od 46. S. Gavrilović 6), Petrović 6, Nikolić 6, Zvekan 6, Šponja 6, Mutić 6,, Georgijev 6, (od 59. Gajić 6),Đorđević 7 ( od 46. Mitrović 6). Orošić 7.