Opštinska liga Inđija - Stara Pazova – Irig: Raspucani Čortanovčani

09.05.2018. 12:04 12:07
Izvor: Momenat s utakmice u Čortanovcima, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Planinac - ČSK 0:5 (0:2)

RIVICA: Igralište Planinca, gledalaca 100, sudija Rosić (Inđija). Strelci: Đokić u 23. i 76, Dragičević u 32. i 86. i Jokić u 63. minutu.

PLANINAC: D. Ćirić 6, Miškulin 5, Živančević 5, S. Ćirić 5, Mitrović 5, Vasiljević 5 (Putica), Omaljev 5, Brkić 5, Duduković 5, Pejić 5, M. Ćirić 5.

ČSK: Vojnović 7, Todorović 7,  Radovanović 7, Petričević 7, Đokić 7, Dušan Dimić 7 (Bošnjaković 7), Knežević 7,  P. Subotin 7, Stamenković 7, Dragičević 8 (Mirković), Jokić 7 (Milić 7).

Od prvog minuta utakmice gosti su pritisli domaćine na svoju polovinu i do kraja poluvremena su uspeli da postignu samo dva gola. I u nastavku gostujući strelci od sijaset prilika samo su još tri puta uspleli da matiraju dosta dobrog golmana domaćih D. Ćirića.

I. Smiljanić

Car Uroš Dunav 0:6 (0:4)

JAZAK: Igralište Car Uroša, gledalaca 50, sudija Todić (Vrdnik). Strelci: Kitić u 4, U. Milešević u 9, Minić u 15, 28. i 68. i Jokić u 77. minutu. Žuti kartoni:  Jovanović (Car Uroš), Koračević (Dunav).

CAR UROŠ: R. Rodić (Pardovicki), Poznan, Grujić, Bugarski, Babnik  (Šmit), Antonijević, Jurišić, Stojčić, Bojić, Jovanović, Radusinović.

DUNAV: Lošić, Minić, Srjemac, Mrđa, Patolić, Koračević, Kitić, U. Milešević, Jokić, M. Milešević, Stančić.

U fer igri konačan rezultat realan. Mada su gosti mogli u prvom poluvremenu voditi još  ubedljivije. Dok su imali snage i kondicije domaćini donekle su i pružali otpor. I nastavku gosti su bili snažniji, lako su dolazili do gola domaćih. Poslednji gol gostiju bio je i najlepši. Miloš Jokić je slobodnog udarca s 25 metara pogodio same rašlje.

P. Mihajlović

Fruškogorac - Krušedol 0:3 (0:2)

KRČEDIN: Igralište Fruškogorca, gledalaca 50, sudija Todić (Vrdnik). Strelci: Z. Kljajić u 7, D. Klajić u 14. i Novković u 86. minutu. Žuti kartoni: Krneta, Tgrtica (Fruškogorac), Burai, Erkanović, Radulović (Krušedol). Crveni karton: Krneta (Fruškogorac).

FRUŠKOGORAC: Bajić, Čortan, Krneta, Ranitović, Petković (Krstić), Trtica, N. Filipović, Petrović (Ćosović), Božić, S. Vučić, D. Filipović (Radić).

KRUŠEDOL: Tuveyić, Z. Klajić, D. Klajić, Buraji, Višnjić, Milanov, Borojević (Novković), Erkanović, Radulović, Krunić (Kojić), Vukojević (Bjelica).

Gosti su zaslužili pobedu. Igrali su bolje od domaćina celu utakmicu. A domaćini mogu da samo žale što nisu mogli igrati u standardnom sastavu.

S. Ranitović

Borac (J) - Sloga (M) 2:5 (1:3)

JARKOVCI: Stadion Borca, gledalaca 100, sudija Predojević (Novi Banovci). Strelci: Mandić u 31. i 83. za Borac, a Belanović u 10, Jovanović u 35, N. Curković u 38. i M. Curković u 46. i 50. minutu za Slogu. Žuti karton: Aljić (Borac).

BORAC: Martinović 6, Dimitrijević 7 (Šovljanski), Inđić 6, Naranyić 7, Aljić 6, Srejemac 7,  Kovačević 7, Radulović 7, Mitrović 6, Nestorović 6, Mandić 8.

SLOGA: Perić 8, Đokić 7, Varićak 8, Bradić 8, Milošević 7, Belanović 7, Milivojević 8 (Milaković), Jovanović 8 (Ratković), N. Curković 9 (Milin), Kusić 7 (Stefanović), M. Curković 8.

Đorđe Jovanović je postigao gol za pamćenje. Šutirao je iz slobodnog udarca s 30 metara i lopta je završila u samim rašljama.

Z. Davidovski

Sloga (K) - Radnički Sremski vitezovi 1:0 (1:0)

KRNJEŠEVCI: Igralište Sloge, gledalac a 50, sudija Suyum (Inđija). Strelac: Niketić u 26. minutu. Žuti kartoni: Kundak (Sloga), Lončar, Potkonjak, Slovak (Radnički).

SLOGA: Trifunović 7, Milovanović 6, Marčetić 7, M. Nikolić 5 (Milosavljević), Komazec 6, Vujčić 7, Jovanović 8, Lešić 8, Belić 7, Niketić 6 (T. Nikolić 7), Kundak 7 (Živanović 7).

RADNIČKI SREMSKI VITEZOVI: Malešev 7, Mitrović 6, Potkonjak 6, Pazarski 6, Kerleta 8, Bakai 7, Košprdić 6, Popović 6, Lončar 7, Slovak 6, Nikolić 7.

U živoj i damičnoj igri domaćini su stvarali više šansi. Jedini gol postignut je u 26. minutu. Jovanović je izvrsno proigrao Niketća, koji je sa 14 metara lako savladao Miškova. U nastavku gosti iz Iriga bili su bolji rival, ali domaća odbrana je uspešno sačuvala svoj gol.

D. Trifunović

JAZAK: Car Uroš - Dunav 0:6, KRČEDIN: Fruškogorac -Krušedol 0:3, JARKOVCI: Borac - Sloga (M) 2:5, KRNJEŠEVCI: Sloga -Radnički Sremski vitezovi 1:0, RIVICA: Planinac - ČSK 0:5.

1. Krušedol        14     11     2      1      49:14        35

2. ČSK                  14     11     1      2      38:12        34

3. Sloga (K)          14     9      3      2      27:16        30

4. Radnički SV    14     6      6      2      27:14        24

5. Dunav                14     7      3      4      32:17        24

6. Sloga (M)          14     6      1      7      33:25        19

7. Fruškogorac    14     2      6      6      16:28        12

8. Planinac         14     3      2      9      21:36        11