Somborska liga: Komšijski derbi Crvenčanima

14.03.2018. 09:50 09:52

​​​​​​​Mladost  -  Crvenka  1:2  (1: 0)

KRUŠČIĆ: Stadion Mladosti, gledalaca 100. Sudija: Krneta  (Bačka Palanka). Strelci: Žegarac u 33. za Mladost, a  M. Subotić u 78. (iz penala) i Perović u 90. minutu za Crvenku. Žuti kartoni: Grdinić, Radaković i Čanković ( Mladost ), a Đurišić i V. Vujović (Crvenka). Crveni karton: Jokić (Mladost) 78 . minutu zbog prigovora.

MLADOST: Šćepanović 6, Kišjuhas  6, Jokić 5, Fekete 6, Pap 5 (od 60. Zejak 5), Kilić 6 (od 75. Čanković -), Žegarac 6, Grdinić 6 (od 90 . Sobek -),  Dautović 6, Radaković 6  i Balević 6.

CRVENKA: Đurišić 6, Kočić 6, (od 50. Perović 8),  Ivić 7, V. Vujović 7, M. Radmanović 7, Dragović  8 (od 73 . Radojičić -),  J. Subotić 7, M. Subotić 8, Kišjuhas 6, (od 90 . Babić -), J.Radmanović 7 i Kerekeš 7.

U opštinskom derbiju radovali su se gosti iz Crvenke. Domaći su poveli u 33. minutu kada je Žegarac iz slobodnog udarca sa nekih 30 metara iskoristio lošu procenu golmana Đurišića i smestio loptu u gol gostiju i prednošću Mladosti se otišlo na odmor. Crvenčani su u drugom delu nastavili sa napadima pa su preko najboljeg aktera Milana Subotića iz jedanaesterca izjednačili. Prilikom dosuđivanja najstrože kazne igrač domaćih Jokić je zbog prigovora dobio i crveni karton. Brojčanu prednost Crvenka je iskoristila u poslednjim trenucima susreta kada je nakon kornera udarcem glavom Perović matirao golmana Šćepanovića i svojoj ekipi doneo važne bodove.

Đ. Bojanić

Kula Stari grad 0:0

KULA: Igralište na Gederu, gledalaca stotinak. Sudija:  Janković (Oyaci). Žuti kartoni: Anđelković (Kula), a Božin, Ahmetović, Valentik i Bjeloš (Stari grad)

KULA: Mil. Radulović 6, Mir. Radulović 7, Šarac 6, Tapai 6, Vojnović 7, Mitrić 6 (od 81. Zlatić -), Bukejlović 6 (od 75. Babić -), Anđelković 6, Davidović 6, Pješivac 6 i Đođić 6 (od 50. Kukolj 6).

STARI GRAD: Bugarski 6, Zdravković 6, Gostović 6, Valentik 5, Bjeloš 6, Božin 6, Zeljko 7, Ahmetović 6, Gnjatović 7 i Balinović 5.

Kada ekipa ne uspe da materijalizuje činjenicu da protivnik nastupa sa deset igrača, u takvom odnosu snaga ne postigne gol, onda se ništa više od „mršavog“ boda i ne može očekivati, pa iako su Kuljani imali nekoliko prilika za gol koje su ostale neiskorišćene prolećna premijera na Gederu će biti brzo zaboravljena.

Đ. Bojanić

Rusin - Vojvodina (T)  3:5 (2:0)

RUSKI KRSTUR: Stadion Rusina, gledalaca: 300, sudija: Jovica Jerilović ( Apatin), strelci: Čizmar (iz jedanaesterca) u 30. Katona u 38. i B. Oros u 59. za Rusin, a Miličević u 53. i T. Nikolić  (iz jedanajsterca) u 71. minutu za Vojvodinu, žuti kartoni: B. Oros, Malacko, A. Kočiš ( Rusin), a Turi,T. Nikolić, Milićević (Vojvodina).

RUSIN: Živković, Budinski (M. Janjić), A. Kočiš, Malacko, Hardi, B. Oros, Hrnčar (Sajanković), B. Janjić (S. Kočiš),Đukanović, Katona, Čizmar.

VOJVODINA (T): Đukić, T.Nikolić, Ramić, Mustafanović, Turi, Vučić (Pilipović), G. Stanojev, Miličević (Cvijić), D. Nikolić (Kovačević), Vujanović, Ranisavljev. Fudbaleri Rusina i drugi put,  doživeli su poraz od Tovarišana. Ovog puta, Krsturci napravili su od gotovog veresiju. Imali su crno- beli 2:0 i 3:1 u svojim rukama, ali nisu umeli da sačuvaju premućstvo. Uporni i borbeni gosti stigli su do potpunog preokreta.

Đ. Štrbac

ŽAKHercegovac 1:0 (0:0)

SOMBOR: Igralište kraj pruge. Gledalaca oko 100. Sudija: Vujić (Kula). Strelac: Stanković 74. minutu. Žuti kartoni: Lagundžin, Šimunov, Bubnjević (ŽAK).Zelen, Škorić, Hrnjez (Hercegovac).

ŽAK: Lagunyin, Grgić, Matić, Ljuština, Šimunov, Kovačević, Bubnjević (Živković), Radusin, Stanković, Đukanović, Komušanac (Stojakov).

HERCEGOVAC: Nemet, Bajčević, Tasovac, Škorić, Gušić (Đurasović), Bilić (Novčić), V. Hrnjez, Smajić (Borković), Zelen, S. Hrnjez, Babić.

Domaća ekipa je odlično odigrala prvo poluvreme. „Železničari” su prvi put ugrozili gostujućeg gol u 6. minutu, ali je Kovačevićev šut sa 20 metara, ukrotio odlični Nemet. Novo uzbuđenje viđeno je u 15. minutu. Matić je oboren u kaznenom prostoru gostiju, pa sudija je pokazao na belu tačku. Ali udarac Radusina Nemet je odbranio. Dva minuta kasnije, pokušao je Matić iz slobodnog udarca. Ponovo je  Nemet bio na mestu. Novi penal za crno-bele u 25. minutu. Matić je slabo šutiraa, a golman Nemet odbranio. Golman Hercegovca je u 74. minutu ipak napravio grešku. Radusin je odlično proigrao Grgića na desnom boku, ovaj centrirao na penal, a Nemet zakasnio sa intervencijom. Stanković je mirno, glavom loptu sproveo u mrežu.

S. R.

Kula - Stari grad 0:0, Slavija - Stanišić 1:2, Hajduk junior - Lipar 0:0, Rusin - Vojvodina 3:5, Mladost (K) - Crvenka 1:2, Budućnost (P) - Budućnost (M) 1:1, ŽAK - Hercegovac 1 :0, Krila Krajine - Borac (BG) (nije odigrano).

1. Stanišić            16     14     2      0      49:10        44

2. Crvenka               16     11     2      3      49:19        35

3. Hajduk Jun.           16     9      5      2      42:16        32

4. Buduć. (M)            16     8      4      4      30:17        28

5. Kr. Krajine           15     7      5      3      34:14        26

6. Stari grad            16     7      4      5      28:16        25

7. Vojvodina             16     8      1      7      34:31        25

8. Lipar                   16     6      5      5      28:31        23