Svetska liga: Sigurna pobeda Srbije nad Crnom Gorom

12.12.2017. 20:20 20:23

Vaterpolisti Srbije zabaležili su i drugu pobedu u Svetskoj ligi. Posle ubedljivog trijumfa nad Rumunijom u prvom kolu izabranici Dejana Savića su u okviru A grupe evropskog dela kvalifikacija savladali i Crnu Goru – 7:4.

Kao i u prvom susretu raduje činjenica da su srpski vaterpolisti odlično odigrali u odbrani, ali je pri tom bilo grešaka u pozicionom napadu. I pored toga vodili su delfini od početka utakmice i držali sve konce igre u svojim rukama, mada je bilo nekih oscilacija u igri, naročito u drugoj deonici kada su Crnogorci prišli na gol razlike (3:2). Srbija je povela sa 2:0 u prvoj četvrtini, a onda je prednost povećala na 3:0 početkom drugog perioda. Usledila su dva pogotka Crnogoraca, a prvi tek u 14. minutu susreta preko kapitena Ivovića, da bi Aleksić s igračem više devet sekundi pre odlaska na veliki odmor povećao na 4:2 za Srbiju.

U nastavku utakmice solidnog Branislava Mitrovića na golu je zamenio Gojko Pijetlović, koji je do kraja susreta odlično čuvao mređu Srbije, a sve pohvale idu na račun crnogorskog golmana Lazovića, koji je blistao na ovom meču. Delfini su nastavili u istom ritmu, pa su posle treće deonice vodili sa 6:3 golovima Alesića i Ćuka. Aleksić je početkom poslednjeg dela povisio na 7:3, a Draško Brguljan s igračem više smanjio na 7:4. To je bio i krajnji rezultat, jer su usledili brzopleti napadi na obe strane.

Selektor Dejan Savić je po završetku utakmice istakao:

„Bio je ovo veoma tvrd meč. Pokazalo se da su oba tima izmučena teškim kalendarom i klupskom sezonom. Ali i pored toga igrao se dobar vaterpolo. Bio je ovo lep završetak kalendarske godine za našu selekciju. Čestitke obema ekipama, savezu i publici.“

Golman Gojko Pijetlović bio je odličan među stativama.

„Odigrali smo fizički napornu utakmicu, mnogo naporniju od uobičajenih. Crnogorci imaju novi Jadranov stil igre. Mi smo odigrali odlično odbranu. Zadovoljan sam pobedom i igrom“, kazao je Pijetlović.

Vatrepolisti Srbije su u sledećem kolu slobodni.

G. M.

SrbijaCrna Gora 7:4 (2:0, 2:2, 2:1, 1:1)

NIŠ: Bazen SRC Čair, gledalaca: 800, sudije: Vlašić (Hrvatska) i Kub (Mađarska). Igrač više: Srbija 8 (3), Crna Gora 6 (2).

SRBIJA: G. Pijetlović (8 odbrana), Lazić, V. Rašović, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pijetlović, Ubović, Aleksić 3, Jakšić, Filipović 1, Prlainović, S. Mitrović 1, B. Mitrović (6 odbrana).

CRNA GORA: Lazović (14 odbrana), Draš. Brguljan 1, Banićević 1, Petković 1, Vidović, Radović, Drašković, Ukropina, Ivović 1, Spaić, Popadić, Sarić, Kandić.

Svetska liga: Srbija dočekuje Crnu Goru u Nišu

11.12.2017. 15:00 15:10