Gradska liga Novog Sada: Kameničanima jesenje počasti

21.11.2017. 11:59 12:09
Izvor: Brkljača (Fruškogorac) postiže četvrti gol, foto: D. Ivanić

Fruškogorac - Dinamo 6:1 (4:0)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija: Radašinović (Novi Sad), strelci: Brkljača u 1. 18. 22. i 58. Jeftić u 10. i 48. za Fruškogorac, a Slokar u 38. minutu za Dinamo.

FRUŠKOGORAC: Borojević, Feleć (Keravica), D. Vasojević, Perović, Kukuruzović, Popović (M. Vasojević), Jeftić (Jokić), Karać, Brkljača, Varničić, Glišić.

DINAMO: Šegrt, Milovac (Miškić), Kovačević, Samardžija, Ilić, Perić, Slokar, Kuzmanović, Milošević, Lojanica (Jokić), Pintek.

Ekipa iz Sremske Kamenice prva je presekla jesenju vrpcu. Predvođeni najboljim strelcem lige(15 golova) raspoloženim Nemanjom Brkljačem stigli su do ubedljive pobede. Brkljača je gotovo iz prvog napada doneo prednost Kameničanima, a potom je još dva puta savladao Šegrta. Sve što su gosti uradili bio je počasni gol Slokara. Do kraja meča još jednom je Brkljača bio neumoljiv kao i Jeftić koji je postigao dva lepa gola.

M. Po.

Titel - Čenej 2:2 (0:1)

TITEL: Sportski centar, gledalaca 50, sudija: I. Bu (Novi Sad), strelci: Mladenović u 47. i Milojković u 77. za Titel, Vilotijević u 3. i Milošev u 93. minutu za Čenej. Žuti kartoni: Berar, Pavlović (Titel), Maletić (Čenej).

TITEL: Zarić 6, Ćirko 6, Karakaševski 6, Ilić 6, Berar 5, Milojković 5, Kukrić 6, Pavlović 6, Mladenović 6, Babić 6, Đorđević 5.

ČENEJ: Kostić 5, Ćurčić 6, Maletić 6, Dragin 6, Lukić 6, Milošević 6, Stojković 6, Vilotijević 6, Mojsilović 6, Brzak 5 (Spasojević), Kovačević 6.

Oslabljena ekipa Titela na kraju jesenjeg dela prvenstva nije uspela da ostvari pobedu iako su u drugih 45. minuta bila ubedljivija i uspešnija ekipa. Gosti su u 3. minutu došli do vođstva pogotkom Vilotijevića.

U nastavku su Titeljani preko Mladenovića izjednačili, a u 47. minutu došli do vođstva pogotkom Milojkovića. Greškom domaće odbrane gosti su u nadoknadi vremena izjednačili rezultat. To je i po prikazanoj igri realan rezultat.

Ž. Marković

Moskva - Bačka 2:2 (1:2)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvzede, gledalaca 100, sudija: Tepić (Šajkaš), strelci: Rakičević u 18. i 93. za Moskvu, a Leđanac u 20. i Pašćan u 35. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Relić, Perinović, Pećanac, Čambor (Moskva), Pavlov, Janošev, Linjački (Bačka). Crveni karton: Komazec (Moskva).

MOSKVA: Čambor, Dragić (Tomov), Komazec, Đurić, Pećanac, Perinović, Salihu (Nikolić), Dragić, Rakičević, Plavšić (Kremenović), Relić.

BAČKA: Janošev, Majstorović, Glišić, Gavranić, Tancik, Inđić, Pašćan, Linjački, Leđanac (Ninkov), Latinović, Pavlov.

Po igri koju su momci trenera Gojka Perišića prikazali, oni su već na zimskoj pauzi. Odlična ekipa iz Begeča je u prvom poluvremenu golovima Leđanca i Pašćana na odmor otišla sa golom prednosti, jer je Rakičević uspeo da smanji rezultat. Kada se činilo da će ceo plen pripasti gostima, Ivan Rakičević je u 3. minutu sudijske nadoknade uspeo da savlada Janoševa. Nesportski se poneo prema sudiji Marko Komazec, pa je nakon izjednačnjea morao zbog crvenog kartona da napusti teren.

M. Po.

Železničar - Miletić 0:2 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalac 50, sudija: Kaplijev (Novi Sad), strelci: Trivunović u 20. i Prugić u 61. minutu. Žuti kartoni: Lalović, Ćetković (Železničar), Prugić, Lišić (Miletić).

ŽELEZNIČAR: Kampić, Plavšić (Popović), Berić, Knežević, Lalović, Ćetković, Kovačević, Bajinca (Maksimović), Milutinović, Sladić (Đorđijevski), Maksimović.

MILETIĆ: Slavnić, Bagić, Rogić, Kalaković, Prugić, Banjac, Trivunović, Pavkov, Lišić, Vučić, Đurić (Požarev).

Ekipa iz Mošorina odnela je golovima Trivunovića i Prugića ceo plen iz Novog Sada. Pokušavali su domaći nepovezanim akcijama da stignu do gola Slavnića koji je odbranama sprečio da se mreža zatresa, a na drugoj strani efikasni su bili Trivunović i Prugić za drugo mesto ekipe iz Mošorina na kraju jesenje trke.      M. Po.

Fruškogorac - Dinamo 6:1, Borac - Hajduk 3:0, Susek - Obilić 0:5, Moskva - Bačka 2:2, Titel - Čenej 2:2, Železničar - Miletić 0:2. Slobodan je bio Centar.

1. Fruškog.           12     9      2      1      44:9  29

2. Miletić           12     8      3      1      39:9  27

3. Bačka                12     7      3      2      35:14        24

4. Borac               12     7      2      3      24:10        23

5. Obilić             11     7      1      3      21:8  22

6. Centar              11     6      3      2      25:12        21

7. Moskva             12     6      2      4      19:15        20

8. Čenej                12     5      3      4      22:26        18