Crveno-bela majstorija: Radnik - Crvena zvezda 0:5

10.08.2017. 20:58 22:00
Izvor: Ričmond Boaći, foto: FoNet

SURDULICA: Stadion Radnika, gledalaca 4000, sudija: Đokić (Užice). Strelci: Boaći u 18. (iz penala) i 77. Donald u 51., Pejčić u 52. (autogol) i Srnić u 54. minutu. Žuti kartoni: Kjereme, Ivanović (Radnik), a Pešić (Crvena zvezda).

RADNIK: Čančarević 6, Tanasin 5, Gojković 5 (Milovanović), Ivanović 6, Pavlović 5, Pejčić 5, Mićić 6 (Purović), Kjereme 6 (Stanković), Radović 5, Mirosavljević 6, Zlatanović 5.

CRVENA ZVEZDA: Borjan 6, Anđelković 6, Savić 6, Babić 6, Stojković 7, Radonjić 7 (Kanga), Le Talek 7, Donald 8 (Milijaš), Srnić 7 (Adžić), Boaći 8, Pešić 7.

Zvezdi očigledno prija jug Srbije. I šesti međusobni duel protiv Radnika crveno-beli su lako rešili u svoju korist rezultatom  0:5.

Beograđani su ostvarili maksimalan učinak u prvenstvu, zabeleživši četvrti trijumf bez primljenog gola što je dokaz sjajne forme vice šampiona.

U lepom ambijentu na prepunom gradskom stadionu u Surdulici viđena je solidna fudbalska predstava u kojoj su crveno-beli znalački kaznili sve greške Radnika.

Fudbaleri Crvene zvezde izašli su na teren u belim majicama sa natpisom „Za Branka“, pruživši podršku povređenom Jovičiću.

A ovaj hendikep trener Vladan Milojević rešio je povratkom u manevar Le Taleka, a po prvi put je Zvezda meč počela sa dva klasična napadača, tandemom Boaći-Pešić.

Bilo je zanimljivo i sadržajno prvo poluvreme.

Radnik je hrabro ušao u meč, pretio je iz prekida, a vredan pomena je pokušaj Zlatanovića „makazicama“ u 14. minutu.

Zvezda je lako i brzo stigla do prednosti.

Konfuziju u odbrani domaćina iskoristio je Pešić koji je prevario golmana Čančarevića, ovaj ga je srušio, a za sudiju Đokića nije bilo dileme.

Penal je u pogodak pretvorio Boaći (18. minut).

Izabranici trenera Krunića nisu klonuli duhom, već u 21. minutu mogli su do izjednačenja.

Kjereme je sa preko 20 metara šutirao topovski, ali je prečka bila saveznik golmana Borjana.

Već u sledećem minutu kontra Zvezde i pokušaj Pešića da petom prevari Čančarevića nije urodio plodom.

Zaista su crveno-beli majstorski izvodili kontra napade, što se videlo i u 25. minutu kada je Boaći šutirao pravo u Čančarevića.

U nastavku za samo tri minuta odbrana Radnika kapitulirala je tri puta.

U 51. minutu brzopotezna akcija gostiju asistencija Pešića i rutinska realizacija izvanrednog Donalda.

Potom je nespretnom intervencijom glavom Pejčić prevario Čančarevića za 0:3, a proigravanje Donalda iskoristio je i Srnić u 54. minutu za - 0:4.

Dakle, potpuno se raspala igra i otpor Radnika pa je Zvezda do kraja rutinski kontrolisala igru.

Da je Boaći u vrhunskoj formi potvrdio je u 77. minutu sjajnom reakcijom i novim efektnim pogodkom.

Trener Milojević tek sredinom drugog poluvremena poslao je na teren i Kangu kojeg je očigledno želeo da odmori pred nova evropska iskušenja.