104.8191

Црвено-бела мајсторија: Радник - Црвена звезда 0:5

10.08.2017. 20:58 22:00
Извор: Ričmond Boaći, foto: FoNet

СУРДУЛИЦА: Стадион Радника, гледалаца 4000, судија: Ђокић (Ужице). Стрелци: Боаћи у 18. (из пенала) и 77. Доналд у 51., Пејчић у 52. (аутогол) и Срнић у 54. минуту. Жути картони: Кјереме, Ивановић (Радник), а Пешић (Црвена звезда).

РАДНИК: Чанчаревић 6, Танасин 5, Гојковић 5 (Миловановић), Ивановић 6, Павловић 5, Пејчић 5, Мићић 6 (Пуровић), Кјереме 6 (Станковић), Радовић 5, Миросављевић 6, Златановић 5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Анђелковић 6, Савић 6, Бабић 6, Стојковић 7, Радоњић 7 (Канга), Ле Талек 7, Доналд 8 (Милијаш), Срнић 7 (Аџић), Боаћи 8, Пешић 7.

Звезди очигледно прија југ Србије. И шести међусобни дуел против Радника црвено-бели су лако решили у своју корист резултатом  0:5.

Београђани су остварили максималан учинак у првенству, забележивши четврти тријумф без примљеног гола што је доказ сјајне форме вице шампиона.

У лепом амбијенту на препуном градском стадиону у Сурдулици виђена је солидна фудбалска представа у којој су црвено-бели зналачки казнили све грешке Радника.

Фудбалери Црвене звезде изашли су на терен у белим мајицама са натписом „За Бранка“, пруживши подршку повређеном Јовичићу.

А овај хендикеп тренер Владан Милојевић решио је повратком у маневар Ле Талека, а по први пут је Звезда меч почела са два класична нападача, тандемом Боаћи-Пешић.

Било је занимљиво и садржајно прво полувреме.

Радник је храбро ушао у меч, претио је из прекида, а вредан помена је покушај Златановића „маказицама“ у 14. минуту.

Звезда је лако и брзо стигла до предности.

Конфузију у одбрани домаћина искористио је Пешић који је преварио голмана Чанчаревића, овај га је срушио, а за судију Ђокића није било дилеме.

Пенал је у погодак претворио Боаћи (18. минут).

Изабраници тренера Крунића нису клонули духом, већ у 21. минуту могли су до изједначења.

Кјереме је са преко 20 метара шутирао топовски, али је пречка била савезник голмана Борјана.

Већ у следећем минуту контра Звезде и покушај Пешића да петом превари Чанчаревића није уродио плодом.

Заиста су црвено-бели мајсторски изводили контра нападе, што се видело и у 25. минуту када је Боаћи шутирао право у Чанчаревића.

У наставку за само три минута одбрана Радника капитулирала је три пута.

У 51. минуту брзопотезна акција гостију асистенција Пешића и рутинска реализација изванредног Доналда.

Потом је неспретном интервенцијом главом Пејчић преварио Чанчаревића за 0:3, а проигравање Доналда искористио је и Срнић у 54. минуту за - 0:4.

Дакле, потпуно се распала игра и отпор Радника па је Звезда до краја рутински контролисала игру.

Да је Боаћи у врхунској форми потврдио је у 77. минуту сјајном реакцијом и новим ефектним погодком.

Тренер Милојевић тек средином другог полувремена послао је на терен и Кангу којег је очигледно желео да одмори пред нова европска искушења.