Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Dačić sa zvaničnicima Telenora o planovima u Srbiji 

27.04.2017. 16:13 16:15
Piše:
Foto: Tanjug

OSLO: Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić dasa je, drugog dana zvanične posete Norveškoj, posetio sedište kompanije Telenor Grup, gde je sa visokim zvaničnici kompanije razgovarao o planovima poslovanja grupe u Srbiji.

Šefa srpske diplomatije primili su izvršni potpredsednik kompanije za koorporativno poslovanje Venke Egerup, izvršni potpredsednik zadužen za tehnologije i usluge Ruža Šabanović i izvršni direktor Telenor Srbija Ingeborg Efthus.



Oni su Dačiću predstavili najnovije strategije razvoja Telenora i to kako u sektoru digitalizacije, tako i razvojne planove drugih uslužnih grana (bankarstvo, analitika), kao i drugih komunikacionih tehnologija, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.



Na sastanku je posebna pažnja posvećena planovima za razvoj Telenora u Srbiji, kao i etičkim i ukupnim društvenim vrednostima koje kompanije promoviše u Srbiji.



Bilo je reči i o doprinosu koji Telenor daje kreiranju novih radnih mesta, promovisanju nordijskog modela poslovanja i učestvovanju poslovnih korporacija u podeli odgovornosti i brizi za sveobuhvatni društveni razvoj.



Dačić je odao priznanje kompaniji Telenor za uspešno poslovanje u Srbiji i ukazao na spremnost Vlade da neguje partnerske odnose sa kompanijom koja i dalje predstavlja najveću pojedinačnu stranu investiciju u našoj zemlji, navedeno je u saopštenju.

Piše:
Pošaljite komentar