Novi roman Dena Brauna "Poreklo" pred srpskim čitaocima
BEOGRAD: Novosadski "Solaris", koji ima isključiva autorska prava na knjige Dena Brauna još od "Da Vinčijevog koda," pobrinuo se da njegov novi roman "Poreklo" stigne do srpskih čitalaca za manje od dva meseca posle svetske premijere 3. oktobra.
Braun već jednu deceniju pripada najtiražnijim piscima u svetu zahavlajujući pre svega "Da Vinčijevom kodu" i svim ostalim naslovima iz serijala u kome je glavni lik Robert Langdon, profesor religijske simbologije (nauka o simbolima iz verske ikonografije) na Harvardu.
Autor "Anđela i demona", "Da Vinčijevog koda" i "Inferna", čiji su romani prevedeni na 56 razlicitih jezika i prodati u više od 200 miliona primeraka širom sveta, novi roman "Poreklo" pisao je skoro četiri godine, a kritika ga je opisala kao Braunov najbriljantniji i najuzbudljiviji roman do sada.
Priča ovoga puta vodi Robera Langdona u muzej "Gugenhajm" u Bilbau, gde treba da se javnost upozna sa novim otkrićem Langdonovog bivšeg studenta Edmonda Kirša, milijardera i futurologa.
Pre tog svetski važnog događaja Langdon se sastao sa trojicom stručnjaka za tri monoteisticke religije biskupom Antoniom Valdestinom, jevrejskim rabinom Jehudom Kevešom i islamskim imamom El Fadlom, koji su upoznati sa otkrićima Kirša, a za koja se očekuje da će zapanjiti sve vernike i razoriti temelje svih svetskih religija.
Kirš je po svemu sudeći došao do otkrića porekla čoveka i budućnosti naše civilizacije, a trojica vesrskih mudraca smatraju da njegova otkrića ne smeju biti saopštena javnosti.
Pri tome, važno mesto u romanu dobila su Kiršova elektronska otkrića koja daleko prevazilaze tehnologiju koja se danas koristi.
U romanu Ladlamu pomaže direktorka muzeja "Gugenhajm" Abra VIdal, verenica španskog prestolonaslednika Hulijana, koja je svesna da neka organizacija želi da ukloni sve koji su na bilo koji način upleteni u
Kiršovo istraživanje.