Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Potvrđena optužnica protiv bivšeg menadžera Beograda

11.10.2016. 20:33 09:06
Piše:

Viši sud u Beogradu potvrdio je optužnicu protiv bivšeg gradskog menadžera Beograda Aleksandra Bijelića i još osmoro osumnjičenih za navodne zloupotrebe

u vezi s rekonstrukcijom Bulevara kralja Aleksandra u Beogradu 2009. godine.

Optužnicom koju je pre dve godine podiglo Tužilaštvo za organizovani kriminal, a prihvatilo je na zastupanje beogradsko Više tužilaštvo, obuhvaćeni su i bivši direktor Agencije za investicije i stanovanje Gradske uprave Beograda Marko Blagojević, predsednica Komisije za javnu nabavku radova na rekonstrukciji bulevara Branka Šotra, članovi te komisije Slobodan Stević i Elizabeta Troha, pomoćnik direktora Agencije za investicije i stanovanje grada Beograda Radovan Drča, osnivač privrednog društva „Balkan gradnja” Slavko Božić i Nada Ćuvić i direktor”Balkan gradnje” Mileta Zekić. 

Svi se terete za krivično delo zloupotreba službenog položaja, pri tome Blagojević, Šotra, Stević i  Troha u saizvšilaštvu,  Bijelić, Drča, Božić i Ćubić u podstrekavanju, a Zekić u pomaganju. 

- Ispitujući optužnicu Krivično vanpretresno veće  je utvrdilo da skup činjenica koji proizlaze iz  dokaza prikupljenih tokom predistražnog i istražnog postupka, daju dovoljno osnova za zaključak da su okrivljeni osnovano sumnjivi da su učinili krivična dela koja su predmet optužbe -saopštio je juče  Viši sud u Beogradu.

Donošenjem ove sudske odluke, kako je navedeno, nije se unapred uticalo na rešavanje onih pitanja koja će biti predmet raspravljanja na glavnom pretresu.

Pre dve godine, prilikom pokretanja istrage, Tužilaštvo je saopštilo da postoje sumnje da su „od 16. septembra 2009. do 22. decembra 2009. godine, Blagojević, Šotra, Stević i Troha nevršenjem svoje službene dužnosti omogućili pribavljanje imovinske koristi osnivačima Privrednog društva ’Balkan gradnja’ u iznosu većem od 1.500.000 dinara“, a da su ih „u tome podstrekavali Bijelić, Drča, Božić, Ćubić i Zekić“.

Tada je takođe izneta i sumnja da je navodno spornim dešavanjima prilikom rekonstrukcije Bulevara kralja Aleksandra budžetu grada Beograda pričinjena šteta u iznosu od 642.333.852 dinara.

J. J.

 

Piše:
Pošaljite komentar