Odbijena tužba Borislava Novakovića protiv „Dnevnika”
Viši sud u Beogradu odbio je tužbeni zahtev kojim je tužilac Borislav Novaković tražio od suda da našem listu,
odnosno preduzeću „Dnevnik Vojvodina pres”, naloži da mu na ime nematerijalne štete zbog duševnog bola i povrede ugleda i časti isplati 150.000 dinara.
Borislav Novaković, bivši direktor JP „Zavod za izgradnju grada” i funkcioner Demokratske stranke, podneo je tužbeni zahtev zbog teksta koji smo objavili 2. jula 2015. godine pod naslovom „Suđenje Borislavu Novakoviću 14. jula”, koji govori o slučaju zloupotreba prilikom izgradnje Bulevara Evrope u Novom Sadu, ali je sud prvostepeno ocenio da nema elemanata dela na koje se pozivao tužilac.
„Po stavu suda, objavljivanje spornog teksta ne predstavlja štetnu radnju podobnu da tužiocu nanese nematerijalnu štetu u vidu povrede ugleda i časti”.
Sud je utvrdio da su, „uzevši tekst u celini, prenete informacije koje su istinite”, kaže se između ostalog u obrazloženju odluke.
E. D.