Maloletnik na Adicama sebe slučajno upucao u nogu?
Maloletni Novosađanin (17), upucao je sebe u nogu najverovatnije slučajno, u noći između petka i subote, prilikom okupljanja nekoliko mlađih osoba kod njega u kući u Ulici Mladena Stojanovića na novosadskom naselju Adice.
Prema nezvaničnim informacijama, mladići i devojke od 16 do 25 godina, bili su navodno u alkoholisanom stanju i igrali se pištoljem koji je, kako se pretpostavlja, slučajno opalio.
- Povređeni je prvo prijavio policiji da ga je neko upucao ali je kasnije priznao da je to sam učinio, nanevši tako sebi teške povrede – navodi izvor iz istrage.
Dvojica prisutnih mladića odneli su pištolj i bacili ga u obližnjoj Jesenjinovoj ulici, gde je oružje i pronađeno.
Protiv maloletnika, koji je medicinski zbrinut u Dečjoj bolnici, biće podneta krivična prijava za nedozvoljeno držanje oružja a postoji i mogućnost odgovarajuće prijave za sve učesnike okupljanja, ukoliko su prekršili zabranu izlaska u vremenu od 17 sati do pet ujutro.
S. H.