Izrečena SEDMA pravosnažna kazna DOŽIVOTNOG ZATVORA
Apelacioni sud u Nišu potvrdio je prvostepenu presudu i Dejana Pavlovića zbog svirepog ubistva supruge S. P. osudio na kaznu doživotnog zatvora, potvrđeno je za Tanjug u tom sudu.
Viši sud u Vranju je u martu osudio Pavlovića na kaznu doživotnog zatvora i odredio mu meru obaveznog lečenja alkoholičara.
Okrivljeni je 23. marta prošle godine s umišljajem ubio suprugu kuhinjskim nožem, koju je prethodno zlostavljao, a na teret su mu stavljena još dva krivična dela nasilje u porodici koje je učinio nad svojim ćerkama, jednom tad maloletnom.
Nakon što je nožem izbo suprugu, Pavlović je posekao i njihovu ćerku koja je pokušala da zaštiti majku.
Pavlović je tri meseca nakon kršenja hitne mere protiv nasilja u porodici lišio života svoju suprugu, a on je prethodno osuđen pravnosnažnom presudom Osnovnog suda u Vranju zbog dva krivična dela nasilje u porodici na štetu pokojne supruge i majke.
Prema pisanju medija, okrivljeni je suprugu godinama maltretirao.
Ovo je, inače, sedma pravosnažna doživotna presuda koju su otuženima izrekli sudovi u Srbiji.
Prvi koji je osuđen na doživotnu kaznu zatvora u Srbiji je, sada pokojni, Ninoslav Jovanović, poznatiji kao Malčanski berberin. Malčanski berberinOn je 5. januara 2021. osuđen zbog silovanja devojčice od 12 godina. Devojčicu iz Suvog Dola oteo je 20. decembra 2019. godine na putu do škole, a ona je pronađena nakon desetodnevne potrage, u kojoj je učestvovalo više stotina policajaca, vatrogasaca i dobrovoljaca.
Tokom otmice, devojčica je pretrpela užasno zlostavljanje i nakon pronalaska u selu Pasjača, bila je hospitalizirana u niškom Kliničkom centru.
Druga osoba kojoj je presuđeno na doživotnu robiju je Dejan Dabović Dejan Dabović iz Herceg Novog, koji je u decembru 2019. godine brutalno ubio devojku Dušanku Jocović u Novom Sadu.
Kazna doživotnog zatvora u Srbiji se primenjuje od 1. decembra 2019. godine. U savremenom svetu se smatra drugom najstrožijom krivičnopravnom sankcijom i to odmah nakon smrtne kazne, odnosno najstrožijom krivičnom sankcijom u onim zemljama koje su smrtnu kaznu ukinule, poput Srbije koja je to uradila 2002. godine.
M. B.