Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Bankari očekuju inflaciju od 3,0%, privrednici 2,0 posto

16.07.2021. 18:31 18:32
Piše:
Foto: pixabay.com

BEOGRAD: Predstavnici finansijskog sektora očekuju da će se inflacija u narednom 12-mesečom periodu kretati na nivou cilja od 3,0 posto, dok su očekivanja privrednika ostala na nivou iz maja od 2,0 procenta, pokazuju rezultati junske ankete Narodne banke Srbije.

Kada je reč o inflacionim očekivanjima za dve i tri godine unapred, ona se kod finansijskog sektora, slično kao kod kratkoročnih, kreću oko centralne vrednosti cilja NBS od 3,0 odsto, dok su očekivanja privrednika i u ovom slučaju niža i iznose 2,0 procenta



Postignuta usidrenost inflacionih očekivanja doprinosi povećanju efikasnosti monetarne politike u održavanju niske, stabilne i predvidive inflacije u srednjem roku, što je jedan od neophodnih preduslova održivog privrednog rasta, ističu iz NBS.

Piše:
Pošaljite komentar
Mesečna inflacija u junu 0,3, međugodišnja 3,3 odsto

Mesečna inflacija u junu 0,3, međugodišnja 3,3 odsto

12.07.2021. 12:31 12:40