SCHNEIDER ELECTRIC OTVORIO NOVU PAMETNU FABRIKU U MAĐARSKOJ, koja će doprineti povećanju proizvodnog kapaciteta za Evropu
90 odsto proizvoda će se izvoziti u zemlje širom Evrope
Schneider Electric, lider u digitalnoj transformaciji upravljanja energijom i digitalizaciji, otvorio je pametnu fabriku u gradu Dunaveše u Mađarskoj. Proizvodna postrojenja se prostiru na 28.000 m 2 i zapošljavaće oko 500 ljudi.
Fabrika u Dunavešeu će povećati proizvodni kapacitet za rešenja po specifičnim zahtevima (ETO ili engineering-to-order) u skladu sa specifikacijama kupaca na evropskim tržištima, pri čemu će se 90 odsto proizvoda izvoziti širom Evrope. Najnovija investicija u kapacitete pomaže da se odgovori na sve veću potražnju za rešenjima u oblastima elektrifikacije i digitalizacije u celoj Evropi. Ova potražnja je podstaknuta energetskom tranzicijom u okviru koje elektrodistributivna postrojenja traže rešenja koja obezbeđuju veću otpornost i fleksibilnost cele mreže, uz nagli rast segmenata data centara, cloud-a i servisiranja zahvaljujući digitalizaciji i pojavi novih tehnologija.
Nova fabrika je 36. po redu pametna fabrika kompanije Schneider Electric i najveća od ukupno 22 fabrike za proizvode po specifičnim zahtevima u Evropi. To će biti glavna fabrika za najnoviji srednjenaponski sklopni blok bez SF6 gasa kompanije Schneider Electric - RM AirSeT. Ova inovacija značajno povećava održivost srednjenaponskih postrojenja, glavne tehnologije za dekarbonizovane energetske sisteme na kojima se zasniva energetska tranzicija. Ova tehnologija poštuje novu strogu regulativu o F-gasu u Evropi koja se odnosi na sve korisnike srednjenaponskih postrojenja, od mreža do infrastrukture.
„Evropa ubrzano sprovodi energetsku tranziciju i jača svoju energetsku nezavisnost“, izjavio je Jan Rejnad, viši potpredsednik za globalne proizvode po specifičnim zahtevima. “Dunaveše je naša nova vodeća fabrika za pametne srednjenaponske i niskonaponske tehnologije bez SF6 gasa koja odgovara na sve veću potražnju širom regiona i korisnicima donosi još više inovacija, veću održivost i digitalna rešenja.“
U fabrici se primenjuju različite tehnologije u oblasti održivosti kao što su:
- EcoStruxure IOT rešenja (sistem upravljanja objektima i energijom) kompanije Schneider Electric unapređuju energetsku efikasnost uz očekivanu uštedu energije od čak 25 odsto
- Energetske potrebe se ispunjavaju putem solarnih panela na krovu, dopunjene obnovljivim izvorima iz mreže
- Geotermalne toplotne pumpe se koriste za grejanje i hlađenje
- Schneider Electric stanice za punjenje za čak 30 električnih vozila i 25 električnih bicikala
- Kišnica se skuplja za toalete i navodnjavanje
- Vazdušne komore sprečavaju gubitak toplote na stanicama za utovar i istovar i na ulazima u fabriku
Povezani izvori:
- Internet stranica: Schneider Electric smart factories
- internet stranica: RM AIRSeT
O kompaniji Schneider Electric
Svrha kompanije Schneider Electric jeste da svojim uticajem (IMPACT) osnaži svakoga da koristi raspoloživu energiju i resurse na najbolji mogući način i obezbedi razvoj i održivost za sve. Ovaj koncept nazivamo „Life is On”.
Naša misija je da budemo vaš partner od poverenja u održivosti i efikasnosti.
Mi smo globalni tehnološki lider na polju energetike, eksperti u oblasti elektrifikacije, automatizacije i digitalizacije pametnih industrija, postojane infrastrukture, bezbednih data centara i intuitivnih domaćinstava. Vođeni stručnošću koju posedujemo, obezbeđujemo integrisana end-to-end IoT industrijska rešenja podržana veštačkom inteligencijom. Ista primenjujemo na proizvode, automatizaciju, softverska rešenja i usluge, isporučujući digitalne blizance koji obezbeđuju profitabilan rast našim klijentima.
Mi smo kompanija kojoj su zaposleni na prvom mestu. Zapošljavamo 150.000 stručnjaka i sarađujemo sa preko milion partnera iz više od 100 zemalja kako bismo bili na raspolaganju našim klijentima i zainteresovanim stranama. Negujemo različitost i inkluziju u svim domenima, vođeni smislenom svrhom – održivom budućnosti za sve.
Promo