Brena i Saša prodali Grand produkciju Junajted mediji
BEOGRAD: Lepa Brena i Saša Popović prodali su ostatak od 49 procenata "Grand produkcije“ kompaniji "Junajted medija“, koja je 2014. već kupila paket akcija od 51 odsto.
Kako prenose beogradski mediji, Brena i Saša su navodno zaradili još 15 miliona evra, koliko su inkasirali i pre pet godina.
Celokupna transakcija kupoprodaje biće završena do kraja ove godine, što znači da će od 2020. u Agenciji za privredne registre imena osnivača i suvlasnika "Granda“ biti izbrisana, izveštava Kurir.
Sašin udeo u vlasničkoj strukturi "Grand produkcije bio je 24 odsto, pa će mu stoga pripasti 7.350.000 evra, dok je Brena posedovala 25 procenata i ona će biti bogatija za 7.650.000 evra, navodi se u informaciji.
Popović će, kako se dodaje, nastaviti da radi postojeće emisije, samo kao kreativni autor, producent, i to za platu, tvrdi list.