Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

RHMZ: Od 1. do 3. februara naglo topljenje snega i košava

31.01.2019. 08:16 08:20
Piše:
Foto: pixabay.com

BEOGRAD: Republički hidrometeorološki zavod izdao je upozorenje da će od 1. do 3. februara na području Srbije doći do intenzivnog otopljavanja snežnog pokrivača uz jak i olujni južni i jugoistočni vetar.

Od petka do nedelje usled znacajnog porasta temperature i jakog, a za vikend na jugu Banata i na planinama i olujnog južnog i jugoistočnog vetra, doći će do naglog topljenja snega u predelima do 1.500 metara, saopštio je RHMZ.

U Srbiji će danas ujutru i pre podne mestimično biti magla.

Tokom dana oblačno, ponegde sa slabim mešovitim padavinama - kišom, susnežicom i snegom. Na severu Vojvodine uglavnom suvo. Vetar slab do umeren, južni i jugoistočni. Jutarnja temperatura biće od -3 do jedan, najviša dnevna od 2 do 7 stepeni.

Tokom noći delimično se očekuje razvedravanje.

Prema izlgedima vremena za narednih sedam dana, do 7. februara, biće umereno i potpuno oblačno i osetno toplije. 

Do nedelje vetrovito i uglavnom suvo sa umerenim i jakim, u košavskom području i na planinama i olujnim južnim i jugoistočnim vetrom uz naglo topljenje snega i u planinskim predelima. 

U nedelju posle podne na severu, zapadu i jugozapadu, a od ponedeljka i u ostalim krajevima mestimično s kišom, na višim planinama sa snegom uz manji postepeni pad temperature.

Piše:
Pošaljite komentar