117.0125
106.1049

ПОНОВО ПЕНАЛИ НА ЕУРУ Енглеска у полуфиналу, Швајцарци пакују кофере (ВИДЕО)

06.07.2024. 20:25 21:01

Фудбалери Енгелске савладали су Швајцарску после бољег извођења пенала и пласирали се у полуфинале Европског првенства.

После 120 минута игре било је 1:1, да би у пенал серији са 5:4 Горди албион прошао даље.

Током читавог првенства провејава утисак да се игра све осим фудбала. Да ли је тај антифудбал оправдан чињеницом да су важни сваки гол, сваки минут и сваки посед. То да је резултат оковао умећа најбољих светских фудбалера не сме да буде алиби, с обзиром на то да ранији шампионати нису били ништа мање важни, ништа се мање евротитула из 2012. или титула светског шампиона из 2002. није вредновала, па је опет на поменутим првенствима виђен ванземаљски фудбал, а побеђивали су истински најбољи.

Све противно томе виђено је до 75. минута утакмице између Енглеске и Швајцарске. Конзервативна игра, бојазан да луцидношћу жртвује потенцијална гол шанса, убили су суштину надигравања у четвртфиналу турнира какав је Европско првенство. Тек је пред крај Швајцарска повела, када је лопта "рикошетирала" и завршила на нози Емболоа, који је несметано спровео лопту у мрежу. Није се чекало дуго да се Енглези реванширају предивним поготком Саке у 81. минут за 1:1. Коначно је нешто почело да се дешава на терену, мада до краја уводног тока није било промена, тако да су уследили продужеци, па потом и пенали, у којима је Трент Александар Арнолд у последњем покушају био прецизан и трасирао пут свом тиму до наредне фазе.

В. М. Петровић

Енглеска – Швајцарска 6:5 (1:1 после 120 минута)

ДИЗЕЛДОРФ: Меркур Шпил арена, гледалаца: 47.000, судија: Дени Орсато (Италија). Стрелци: Сака у 81. минуту за Енглеску и Емболо у 75. минуту за Швајцарску. Жути картони: Кејн (Енглеска), Шер и Видмер (Швајцарска).

ЕНГЛЕСКА:  Пикфорд 6, Вокер 6, Стоунс 5, Конса  (Палмер 6) 6, Трипије 7 (Езе 5), Маино (Шо 6) 6, Рајс 7, Сака 7, Белингем 5, Фоден 6, Кејн 6.

ШВАЈЦАРСКА: Зомер 6, Шер 6, Аканђи 6, Родригез 6, Ебишер 7, Џака 4, Фролер 6, Ридер (Зубер 6) 7, Варгас (Видмер 6) 7, Емболо 7, Ендој 7.