„DELFINI“ NADIGRALI UPORNE JAPANCE u prvom kolu Svetskog prvenstva u Dohi

05.02.2024. 15:15 17:15

Vaterpolisti Srbije startovali su pobedom na Svetsko prvenstvu u Dohi. U prvom kolu C grupe nadigrali su Japan sa 17:10 posle nešto lošije igre u prvom poluvremenu.

Japanci su bolje otvorili utakmicu i poveli sa 2:0, a onda i sa 3:2, pre nego što su Srbi uspeli da uspostave svoju igru i dođu do preokreta, pa je prvi deo igre završen sa 4:3 za "delfine". Nije na početku dobro funkcionisala odbrana našeg tima, ali čim su podigli nivo agresivnosti u ovom elementu igre stigli su i rezultati. U drugoj deonici golovima Nikole jakšića Srbija je otišla na 6:3, ali nisu se dali Japanci. Uspeli su sa dva gola da priđu na "minus jedan" (6:5), ali su Madnić i Nikola Jakšić, ponovo doneli tri pogotka prednosti našem timu. No, otpor upornih Japanaca nije bio slomljen. Naprotiv, Japanci su sa dve kontre ponovo prišli na "minus jedan"( 8:7) pred veliki odmor. Igrali su naši igrači s dosta oscilacija u prve dve četvrtine, a u prednosti nas je držao odlični Nikola Jakšić.

Početkom trećeg dela Japanci su čak uspeli da dođi i do izjednačenja (8:8). To kao da je konačno pokrenulo naše igrače. Ranđelović sa dva gola i opet Nikola Jakšić doneli su nova tri gola prednosti za "delfine". Prvi put na "plus četiri" Srbe je odveo prvim golom na meču Strahinja Rašović (12:8), a visokih pet razlike doneo je Mandić s igračem više 18 sekundi pre kraja trećeg dela. Otpor Japanaca je konačno slomljen, a razlika je održana i povećana do kraja utakmice.  Poslednju četvrtinu branio je Mitrović umesto Filipovića, dok je kod Japanaca selektor podelio minutažu između dva golmana.

U sledećoj utakmici Srbija u sredu igra sa Crnom Gorom u 15.30 časova.

Japan - Srbija 10:17 (3:4, 4:4, 1:5, 2:4)

DOHA: Bazen u Dohi, gledalaca: 400 , sudije: Stavridis (Grčka), Franulović (Hrvatska) . Igrač više:  Japan 9 (3), Srbija 9 (4).

JAPAN: Tanamura, Adači, Vatanabe 1, Ogihara, Inoue 1, Suzuki, Date 1, Takata 1, Nita 1, Inaba 1, Okava 2, Araki 1, Nišimura.

SRBIJA: Filipović, Mandić 3, S. Rašović 3, Ranđelović 2, P. Jakšić, Vučinić, Drašović, N. Jakšić 4, Ubović 2, Lukić 1, V. Rašović 1, Mitrović, Lazić 1.