SUPERLIGA SRBIJE: Eze rastužio „Golubove"

18.02.2024. 15:20 17:28

Fudbaleri Spartaka poraženi su od lučanske Mladosti sa 0:1 u 21. kolu Superlige Srbije.

Uvodni minuti pripali su domaćinu koji je pravio visok presing i terao je na grešku defanzivce gostiju.  Lučanci su se brzo trgli i organizovali nekoliko napada i kontri, a prvi šut u okvir gola Vulića uputio je Patrik Eze koji je bio nedovoljno jak da da ugrozi gol Subotičana.  U prvom poluvremenu obe ekipe su stvarale šanse i napadale su na smenu, pokazali su i jedni i drugi želju i htenje. Finiš prvog dela pripao je Subotičanima koji su imali terensku inicijaticu, ali je nisu krunisali golom.

U nastavku susreta viđena je slična igra. Blagu melanholiju prekinula je sjajna kontra i pogodak gostiju. U 68. minutu Mladost je u nekoliko dodavanja stigla do šesnaesterca domaćih, mladi Jovan Ćirić je sa desnog boka poslao loptu u peterac gde se najbolje snašao Patrik Eze i doveo Lučance do prednosti. Napadali su „golubovi" do kraja meča, ali nisu uspeli da izjednače, pa su bodovi završili u Lučanima.

V. Gvozdenović

Spartak – Mladost 0:1 (0:0)

SUBOTICA:  gradski stadion u Subotici, gledalaca: 300. Sudija: Trifković. Strelac: Eze u 68. minutu za Mladost. Žuti kartoni: (Spartak), Pejović, Ćirić (Mladost).

SPARTAK: Vulić, Bogićević, Martinović, Kalasan, Lukić, Babić (od 85. Ubiparip), Todoroski (od 65. Bijelović), Tomović (od 79. Mijić), Prijović, Rošević (od 65. Stanojev), Mudrinski.

MLADOST: Stamenković, Andrić, Cvetinović, joksimović, Udovičić, Pejović, Tumbasević, Varjačić, Ćirić (od 72. Žunić), Eze (od 90. Ćirković), Silu (od 46.Bojić).