Убица Милана Пантића 14 година непознат
на овај дан 2001. године у ходнику испред свога стана.
Родбина, пријатељи и колеге су паљењем свећа на гробу, полагањем цвећа на месту убиства и венаца на спомен-бисту, као и уручењем награде за новинарски храброст одали почаст Пантићу. Убица и налагодавци још нису пронађени.
Председник Комисије за истраживање убиства новинара Веран Матић поручио је крај Пантићеве бисте да је задовољан досадашњим радом на решавању убиства новинара Славка Ћурувије, али и да „случај Пантића није бачен у запећак”.
– Истражитељи раде нон-стоп, и то је нешто што ће трајати док се не разреши до краја, док се не пронађе убица и налагодавци – рекао је Матић.
Решавати убиства после 15-16 година и довести их до суђења је велики успех у Србији, додао је он, и истакао да је, када је реч о Пантићевом убиству, последњих година урађено више од 2.000 полиграфских тестова и саслушан огроман број људи. Он је назвао скандалом то што МУП Немачке ни за годину дана није саслушао једну особу осумњичену за Пантићево убиство, и изразио наду да ће и до тога ускоро доћи.
Директор, главни и одговорни уредник „Вечерњих новости” Ратко Дмитровић оценио је да је фрустрирајуће то што се сваке године на истом месту изговарају исте реченице и нада да ће следеће године ситуација ко је извршилац и наручилац тог гнусног злочина бити чиста.
– Данас у односу на прошлу годину нисмо ближе разрешњу тог случаја – рекао је Дмитровић. – Постоје информације које су под неком врстом заштите, а при томе не мислим на Владу, мислим да постоји веома добра воља Владе да тај случај кончано буде решен, али неко утицајан одређне информације и канале држи затвореним.
Генерални секретар УНС-а Нино Брајовић оценио је да је Комисија за истраживање убиства новинара „натерала државу да ради свој посао”, и оценио да „не постоји савршен злочин, али постоји савршена неспремност да се пронађу налагодавци и убице наших колега”.
(Танјуг)