few clouds
11°C
29.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

“Стоматолошки” бизнисмен осумњичен за убиство

17.07.2019. 11:22 11:24
Пише:
Фото: Александар Радовић се терети да је у својој кући у Улици Ђорђа Зличића убио Предрага Костића

Наводни стоматолог Александар Радовић из Новог Сада пре неколико дана јавно је огласио да нуди награду од чак 50.000 евра ономе ко ухвати крадљивца стоматолошке опреме из његове ординације, која је, по његовим речима, два пута опљачкана.

Међутим, по подацима до којих смо дошли, Александар Радовић није стоматолог, никада се није бавио том професијом, нити има било какву ординацију. Површном претрагом интернет сајтова, уочљиво је да се Радовић заправо бави продајом стоматолошке опреме, али и санитарија, намештаја, плацева на Фрушкој гори.

Извесно је, међутим, да је у јануару 2018. године против њега поднета кривична пријава због сумње да је, у својој кући у Ђорђа Зличића 44 убио Предрага Костића (29), с ким је имао неке нерашчишћене имовинске спорове. Покојни Костић имао је и кривичну пријаву за угрожавање сигурности због сумње да је у децембру 2017. претио Радовићу. Кобног дана, 13. јануара, Костић је дошао код њега и после свађе га убо ножем и посекао, а Радовић је испалио у њега неколико хитаца из пиштоља свог оца који је нелегално поседовао јер је био предмет имовинске расправе.

Након што је усмртио Костића, Радовић је затечен је с пиштољем у рукама и тешким телесним повредама. У интервјуу једном порталу из јуна ове године Радовић је сам изјавио да је „у самоодбрани упуцао К. П.” По истом медију, Радовић је за прву провалу куће, коју је пријавио у децембру 2017, индиректно оптужио Костића, а за другу крађу, из априла 2018.  је, чак, осумњичио неког из његове породице, „да би се наводно осветио за убиство”.

Како сазнајемо, истражни поступак за Костићево убиство је у току. Осим за кривично дело убиства, Радовић се терети и за недозвољено поседовање оружја, и то по други пут, а има и више кривичних пријава за крађе возила, као и за наношење лаких телесних повреда. Незванично сазнајемо и да је за нека од тих кривичних дела два пута осуђиван.

Н. С. Х.

Фото: Архива „Дневника”

Пише:
Пошаљите коментар
Убиство код Смедерева, убица већ ухапшен

Убиство код Смедерева, убица већ ухапшен

16.07.2019. 20:52 20:55