Признао да је жену запалио због љубоморе
МОЛ: Осумњичени за убиство жене Карољ Лудман (58) из Мола саслушан је у уторак и у исказу истражитељима је признао да је убио супругу Славицу Лудман (47) тако што ју је полио бензином и запалио.
Мотив и разлог тог злочина, који се догодио у ноћи између петка и суботе у Молу, јесте љубомора и наводно неверство супруге.
Осумњичени Карољ Лудман се наког трагедије и злочина чији је актер, опорављао од задобијених опекотина у Општој болници у Сенти, одакле је по давању изјаве пребачен у Централну затворску болницу у Београду.
Као што смо већ писали, у породичној кући у Молу у Улици 8. октобра, због љубоморе Карољ се кобне ноћи посвађао са супругом Славицом, оптужујући је за неверство. Они су у време свађе која се изродила у трагедију, били сами код куће.
Пошто болује од дијабетеса, затражио је од супруге да му помогне да себи да ињекцију инсулина, што је она, наводно, одбила. То га је разљутило, изашао је у двориште и донео канту бензина, полио је жену која је била у кревету и изазвао пожар, у којем је Славица смртно страдала.
Обдукцијом у Центру за судску медицину у Новом Саду утврђено је да је Славица преминула на лицу места од последица опекотина и гушења димом. У покушају да угаси пожар који је изазвао, Карољ Л. је задобио опекотине по рукама и лицу.
За време које је провео у Општој болници у Сенти, болесничку собу је обезбеђивала полиција јер је био једини осумњичени за убиство супруге.
М. Мр.