moderate rain
15°C
13.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Отмичари мучили младића три дана, пали у Новом Саду

26.08.2021. 10:35 10:38
Пише:
Фото: МУП Србије

Београдска полиција, у сарадњи са припадницима Службе за борбу против организованог криминала, ефикасном акцијом расветлили су отмицу двадесетпетогодишњег мушкарца и ухапсили М. Г. (44), Ф. Ц. (30) и А. Ј. (31) због сумње да су извршили ово кривично дело.

Они се терете да су 21. августа ове године у вечерњим часовима пресрели двадесетпетогодишњака, угурали га у аутомобил и одвезли у један стан у Београду, у којем су га три дана мучили и злостављали.

Сумња се да су М. Г, Ф. Ц. и А. Ј. намеравали да од рођака и пријатеља оштећеног траже откуп у износу од 150.000 евра.

Због постојања основа сумње да су извршили кривично дело отмица, осумњиченима је одређено задржавање до 48 часова и они ће, уз кривичну пријаву, бити приведени Вишем јавном тужилаштву у Београду.

Према незваничним сазнањима, отети младић је Ф. Г, пореклом је из Берана и рођени брат Ж. Г, који се доводи у везу са “кавачким кланом”. Киднапери су, како преносе медији, ухапшени у Новом Саду.

Сумња се да су М. Г, Ф. Ц. и А. Ј. намеравали да од рођака и пријатеља оштећеног траже откуп у износу од 150.000 евра

Министарство унутрашњих послова Србије објавило је видео снимак на коме се види како су ухапшена тројица отмичара.

Један отмичар је, како се види на снимку, ухапшен док је возило жути “мини”. Њега је полиција пресрела на Београдском кеју, препречила му пут и опколила га, док су преосталој двојици осумњичених лисице на руке стављене у стану.

Поједини медији повезују Ф. Г. са отмицом и нестанком Горана Михајловића 1. априла 2019. године у Београду. Такође, Ф. Г. је већ био хапшен на територији Србије због кокаина и незаконитог држања оружја. Медији преносе да је његов брат Ж. Г, који важи за високопозиционираног члана “кавачког клана”, већ извесно време у иностранству, где се склонио по отпочињању крвавог сукоба између два которска клана.

Н. С. Х.

Пише:
Пошаљите коментар