ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ КАДА РЕЗЕРВИШЕТЕ ЛЕТОВАЊЕ У ГРЧКОЈ: Преваранти оглашавају НЕПОСТОЈЕЋИ СМЕШТАЈ, ево шта да радите

Сезона одмора у Грчкој је у пуном јеку, али уз радост одмора, постоје и ризици од преваре приликом резервације смештаја.
6
Фото: Ilustracija/pixabay.com

Преваранти се све више оглашавају на друштвеним мрежама нудећи лажне смештаје по примамљивим ценама. Многи туристи су постали жртве оваквих превара, оставши без уплаћеног новца. Због тога је важно обратити пажњу на неколико кључних савета како бисте се заштитили од оваквих непријатности.

Преваранти се често представљају као власници смештаја у Грчкој, нудећи ниже цене и атрактивне понуде. Нажалост, многи туристи наседају на ове лажне огласе и уплаћују депозите, само да би касније схватили да су преварени. Зато је важно да туристи буду опрезни приликом резервације смештаја ван званичних агенција и страница.

На специјализованој Фејсбук страници Грчка инфо можете пронаћи бројне примере превара које су се догодиле током претходних месеци, као и корисне савете како се заштитити. Нажалост, преваранти ретко сносе законске последице, због чега је важно предузети додатне кораке како бисте се заштитили од превара.

Један од кључних савета је да не вршите резервацију смештаја путем непроверених Фејсбук група, Вибер-а или Инстаграм профила. Уместо тога, препоручује се резервација смештаја преко поузданих туристичких агенција или сигурних платформи за резервацију смештаја.

Фото: Ilustracija/pixabay.com

- Не договарајте летовање преко Вибер-а или WhatsApp-а. Уколико то ипак желите, будите посебно опрезни коме ћете указати поверење - упозоравају.

Потом дају примере бројних превара претходних месеци, али и година.

- Извесни Јосип из БиХ или Хрватске преко Фејсбук је издавао непостојећу "тек реновирану вилу" на Миконосу за 110 евра дневно. Вила коју оглашава не постоји на Миконосу, а наводни власник узео је фотографије сасвим друге виле на Корзици - наводе на Грчка инфо.

Како бисте се заштитили од превара, увек проверите да ли особа ко вам нуди смештај поседује званични сајт или се налази у понуди неке од платформи за резервацију смештаја које гарантују легитимност понуде. Такође, можете тражити да вам покаже документ са грчким пореским бројем који мора да поседује свако ко је купио некретнину у Грчкој.

Гркиња, власница куће Марсон Хаус у Ханиотију, пријавила је извесну Ж.Ј. из Врања да је без дозволе фотографисала њену кућу и да издавањем исте покушава да превари људе. Упркос упозорењима, она је успела да превари неколико породица.

Преваранткиња је радила и као преводилац код доктора у месту Неи Пори. Узела је податке из полисе осигурања пацијената и неовлашћено им слала понуде за летовање у Неи Порију и на Хакидикију "по ниским ценама".

Фото: Ilustracija/pixabay.com

Две породице су уплатиле летовање у Пефкохорију, 2 x 200 евра резервацију су уплатили путем Вестерн Унион-а на име Ж.Ј. у Грчкој. Уплатили су вилу која нема име, а не постоји ни на Гугл мапама. Фотографије више смештаја у Грчкој скидала је са интернета и лажно га представљала као свој. Када су људи схватили да су преварени, блокирала их је.

Након бројних притисака јавности, део новца је на крају вратила неким породицама.

И ово је само један у мору примера где преваранти објављују фотографије непостојећег смештаја, односно лажно приказујући да је кућа на слици апартман који издају и да су они власници. Ниже цене су обично мамац, али не мора ни то да буде правило. "Кућа са базеном у мирном окружењу на плажи" која је рекламирана, уопште не постоји у месту где је наводно издавана.

Дешава се да оглашавају наводно смештај без фотографија, а онда фотографије шаљу вибером или преко WhatsApp-а.

(Република.рс)

 
EUR/RSD 117.1050
Најновије вести