Нова зграда РТВ до 2020, почетак градње 15. новембра
НОВИ САД: Нова зграда Радио телевизије Војводина биће изграђена на Мишелуку, на месту некадашње ТВ Нови Сад, срушене у НАТО бомбардовању 1999. године, чији се остаци уклањају.
Директорка Дирекције за управљање непокретностима Маријана Дивљак каже да изградња новог седишта покрајинског јавног сервиса, а реч је о најмодернијем енергетски ефикасном објекту, почиње 15. новембра.
„Нова зграда имаће пет телевизијских и шест радијских мултифункционалних студија и располагаће са 17.530 квадратних метара, са свим неопходним техничким и технолошким пратећим просторима. Укупна вредност инвестиције је око 2,6 милијарди динара“, рекла је Дивљак.
Она је навела да је новац за прву фазу радова од 800 милиона динара обезбедила Управа за капитална улагања.
„Рок за завршетак прве етапе је 480 календарских дана, а након тога, у зависности од прилива средстава од стране државних институција, очекује се набавка и опремање објеката, за једно три године“, додала је директорка Дирекције за управљање непокретностима.
РТВ је представила и нову шему информативног програма.
У програму ће бити и нових емисија, а „Сучељавање“, ауторке Александре Поповић, добија нови визуелни идентитет.
Наводи се да ће економска, политичка и сва друга питања важна за живот грађана бити и убудуће теме четири госта који ће уживо средом од 21 сат бити на програму РТВ, а већ трећу сезону кроз емисију "Прави угао" ауторке Љубице Гојгић износе се различити ставови.„До сада у емисији ''Прави угао'' нису гостовали само они који то нису желели, а верујте, таквих случајева било је мало“, рекла је Гојгићева.
Директорка програма РТВ Соња Кокотовић очекује да ће се за две године запослени на РТВ уселити у нову зграду.
„Што се квалитета садржаја тиче, очекујем да смо ми и сада добри, да нас гледаоци, слушаоци и посетици сајта радо прате“, рекла је Кокотовићева.
Она је навела да је од самог оснивања РТВ 70-их година прошлог века, односно радија далеке 1948, почело и емитовање на пет језика - српском, мађарском, словачком, румунском и русинском и то су тада биле већинске националне заједнице.
Кокотовићева је додала да је изузетно важно то богатство Војводине са више од 28 националних заједница, с тим што у зависности од процента они формирају своје националне савете.
"Ми смо јединствени по овом богатству у Европи, али и у свету, потпадамо по броју садржаја у првих пет у Европи, а овакав јавни сервис и оволико разноврсног програма нисам до сада имала прилике да видим. Заиста производимо програме, производе колеге на својим матерњим језицима. То нису преведене вести или титловане емисије, већ колеге на матерњим језицима обрађују теме и представљају синергију националних мањина у земљи и обрнуто, делимо културна богатства и информације из дијаспоре", казала је директорка програма РТВ.