Фондација "За српски народ и државу" расписује конкурс за најбољи есеј, прва награда вредна 170.000 динара, а ево ко има право на учешће
Фондација „За српски народ и државу“ из Београда расписује Јавни конкурс за Годишњу студентску награду за најбољи есеј, а циљ конкурса је да се студенти из Србије подстакну на креативно и критичко промишљање тема из области вештачке интелигенције и културе сећања.
Овогодишњи конкурс има две теме- „Вештачка интелигенција и образовање у 21. веку” и ”Култура сећања: слобода и национални идентитет", а за најбоља три рада обезбеђене су новчане награде. Победник конкурса добија новчану награду од 170.000 динара, друго место 100.000, док ће учесник који заврши на трећем месту добити 70.000 динара.
Право учешћа на конкурсу имају студенти факултета свих усмерења на основним и мастер академским студијама из Републике Србије, Републике Српске и Црне Горе.
Учесницима је потребна пратећа документација која се доставља уз есеј- Образац 1, Образац 2, фотокопија личне карте или пасоша (извод из читача) студента, уверење о студирању.
Есеј мора да буде израђен у Microsoft Office Word-u, фонт Тимес New Роман, величина фонта 12, параграф подешен са обе стране (Јустифиед), проред између редова 1.15, не сме да буде јавно објављиван до завршетка конкурса, мора да садржи максимално до 3.000 речи, мора да буде теоријски утемељен и написан на ћириличном писму.
Есеј са пратећом документацијом послати електронским путем, најкасније до 10. јуна 2024. године на mеjl [email protected]. Пријаве радова након назначеног датума неће бити разматране.
Најбољи есеји биће одабрани од стране чланова стручног жирија. Ранг листа биће објављена 25. јуна 2024. године, на сајту Фондације „За српски народ и државу“ на веб адреси https://fondacijasnd.rs/.
Чланове жирија чине Никола Селаковић, министар културе у Влади Републике Србије, проф. др Данимир Мандић са Учитељског факултета Универзитета у Београду, проф. др Љиљана Марковић са Филолошког факултета Универзитета у Београду (професор у пензији), доцент др Ивана Лукнар, научни сарадник са Института за политичке студије, проф. др Александар Растовић, научни саветник – Историјски институт Београд.