overcast clouds
14°C
30.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

У 2025. РЕГИСТРОВАНО ВИШЕ ОД 7.000 НОВИХ ПОЉОПРИВРЕДНИХ ГАЗДИНСТАВА! У априлу се расписују ДВА ЈАВНА ПОЗИВА за субвенције

27.03.2025. 11:02 11:12
Пише:
Извор:
Курир.рс
poljoprivreda
Фото: Pexels.com, ilustracija

Ефикасна верификација великог броја захтева за промене у еРПГ и исплата подстицаја у најкраћем року.

Управа за аграрна плаћања је у протеклом периоду успешно верификовала чак 259.485 захтева за промене у електронском Регистру пољопривредних газдинстава (еРПГ). У 2025. години регистровано је више од 7.000 нових пољопривредних газдинстава, те је сада број активних пољопривредних газдинстава 477.950.

Током трајања Јавног позива за подношење захтева за остваривање права на основне подстицаје у биљној производњи одобрено је 133.445 захтева за промене у еРПГ, а корисницима је омогућено и подношење захтева за подстицаје за газдинства која се налазе у процесу регистрације, као и за парцеле које се налазе у процесу провере, како би се што већи број пољопривредних произвођача пријавио за субвенције.

Корисници који су поднели захтеве за подстицаје по хектару за текућу годину могу да очекују решења у својим еСандучићима већ од данас, а сви уредно поднети захтеви биће исплаћени у најкраћем могућем року. Подсећамо пољопривредне произвођаче да редовно проверавају своје еСандуче на порталу еУправе хттпс://еуправа.гов.рс/ како би прихватили и преузели решења. Након прихватања решења, потребно је да се корисници одрекну права на жалбу сагласно Упутству за одустанак од жалби. На тај начин решења постају правоснажна и извршна, а средства ће бити брже исплаћена на кориснички рачун пријављен у електронски Регистар пољопривредних газдинстава.

Такође, у току је административна обрада захтева за IV квартал премије за млеко. Управа за аграрна плаћања улаже максималне напоре да сви захтеви буду завршени у најкраћем могућем року. Обрада свих уредно поднетих захтева за ИИИ квартал премије за млеко је завршена и исплаћена су сва правоснажна решења.

Управа за аграрна плаћања Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде наставља реализацију планираних мера подстицаја.

У априлу се очекује расписивање два јавна позива - Јавни позив за субвенције за тов јунади, свиња, јагњади и јаради и Јавни позив за субвенције за квалитетна приплодна грла. У овој години предвиђене су и нове мере подршке пољопривредним произвођачима у виду инвестиција за набавку новог трактора и за изградњу и опремање објеката у укупном износу од милијарду динара, а јавни позиви по овом основу биће ускоро расписани.

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде – Управа за аграрна плаћања наставља са спровођењем активности према најављеној динамици, а јавни позиви за мере за које код пољопривредника влада највеће интересовање биће објављени у наредном периоду.

Извор:
Курир.рс
Пише:
Пошаљите коментар
ДРЖАВА ДАЈЕ ПАРЕ ЗА СЕЛО! Локалне самоуправе, пожурите по 100 милиона динара!

ДРЖАВА ДАЈЕ ПАРЕ ЗА СЕЛО! Локалне самоуправе, пожурите по 100 милиона динара!

26.03.2025. 09:16 09:19