overcast clouds
12°C
11.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ОГЛАСИО СЕ ЕПС! Почиње инвестициона оправка у Колубари, ПРОИЗВОДЊА УГЉА БИЋЕ ПО ПЛАНУ

11.03.2025. 16:38 16:44
Пише:
Извор:
Дневник/Телеграф
Youtube prinstcrin/Ilustracija/E-Braničevo
Фото: Youtube prinstcrin/Ilustracija/E-Braničevo

БЕОГРАД: У Рударском басену "Колубара" инвестициона оправка роторног багера Г1 у оквиру треће линије производње на копу ''Тамнава- Запад'' почеће раније, али то неће утицати на планирану годишњу производњу угља, саопштио је данас ЕПС.

Инвестициони оправка је била планирана за мај, али је током редовног рада багера дошло до пуцања временом истрошене ламеле која повезује радни мост са радним точком.

Како је наведено у саопштењу Електропривреде Србије, роторни багер је радио у планумском резу, тако да је радни точак био ослоњен на тло и није било опасности по запослене. 

Производња угља са багера Г1 планирана за наредних месец и по биће надокнађена са других производних угљених система у РБ ''Колубара'' и ова ситуација неће утицати на планирану годишњу производњу багера Г1, јер ће и оправка бити завршена раније него што је првобитно планирано, кажу у ЕПС-у.

 

 

Извор:
Дневник/Телеграф
Пише:
Пошаљите коментар