НОВА КРИПТОВАЛУТА КОЈУ РУДАРИ МНОГО СРБА ИЗЛАЗИ НА ТРЖИШТЕ Пај коин доноси милионе стрпљивима!
Криптовалута под називом "Пај новчић" ("Pi coin"), или једноставно "Пај", од 20. фебруара ће се појавити на такозваном "отвореном мејннету", што значи да ће њом званично моћи да се тргује.
Ова криптовалута привукла је пажњу многих трговаца криптовалутама и у Србији, а широм света има око 100 милиона активних корисника. Преко 10 милиона учесника, који су прошли личну верификацију, моћи ће да тргује њим на једној од званичних криптомењачница. За сада потврђено је да ће се појавити на једној од најјачих на свету, мењачници „OKX“.
Криптовалута „Пај“ је специфична по томе што свако може да је рудари. Довољно је да инсталира апликацију и посети је једном дневно. Проблем је био у томе што он постоји 6 година, а тек сада излази на крипто тржиште, па су многи изгубили поверење и помислили да је у питању превара.
Ипак, сада су многи и оптимистични, јер са милионима корисника и растућим спекулацијама, трговци с нестрпљењем ишчекују колико ће „Пај коин“ стварно вредети, када почне трговање. Иако су веома мале шансе за то, има стручњака који тврде да би могао да има боље резултате у односу на друге криптовалуте.
Неколико је фактора који утичу на његову вредност. Они укључују листинге на берзама, поступке раних власника „Паја“ и тржишно сидрење цена. Како се приближава дан лансирања, очекивања су велика за званични улазак Pi Network-a на крипто тржиште.
Да ли ће цена Пи Нетворка надмашити Биткоин након лансирања?
Недавни раст од 100 одсто после листирања Pi Coina на „OKX“ берзи додатно је подстакао спекулације о могућем листирању и на најпознатијој платформи за криптовалуте, Бајненсу. Овај скок је довео до раста цене са 50 на преко 70 долара, а у последњих недељу дана Пи је порастао за 50 одсто.
Ипак, ни Бајненс ни тим који је створио „Пај новчић“ нису потврдили ове планове, остављајући трговце у неизвесности.
Упркос растућој популарности, критичари истичу да Пај коин није дизајниран за спекулације, већ за економију засновану на трампи. Ако не буде листиран на главним берзама, његово усвајање могло би зато бити постепено, а не експлозивна.
Потенцијално листирање на Бајненсу могло би значајно да утиче на цену „Паја и привуче веће интересовање трговаца. Међутим, историја показује да токене који доживе брзе ценовне скокове често прате нагли падови.
Управо то се десисло са пројектима попут Берачејна и Хамстера. Ти новчићи су иницијално доживели огроман такозвани „хајп“, али су касније опали, јер их нико није користио за трансакције, што је предуслов да било која криптовалута успе на тржишту. Дакле, без јаке основе, Па коин би могао да се суочи са сличним изазовима, упркос великој популарности.
Ипак, друге берзе попут Bitgeta, OKX-а и MEXC-а већ су показале интересовање за Paj коин. Са само три дана до лансирања отвореног мејнета, крипто заједница остаје подељена око тога да ли Пај коин може задржати свој залет и можда, дугорочно, надмашити чак и биткоин.
Томе се надају и хиљаде Срба, који годину дана, путем својих мобилних телефона, рударе овај крипто новчић. Надајући се да није превара, односно „напумпавање“ приче, која у реалној трговини неће имати никакву вредност. За сада, најереалнија процена је да ће се, у самом старту, цена „Пај“ новчића кретати између 0,5 и 5 долара. Оно што се свима саветује, као сваком приликом лансирања нове криптовалуте стаје у једну реч – стрпљење. Ниједна криптовалута није одмах „експлодирала“ у вредности и потребно је доста време да тржиште и трговци стекну поверење у њу.