РУКОМЕТАШИЦЕ СРБИЈЕ УБЕДЉИВО САВЛАДАЛЕ БУГАРСКУ: Бити или не бити, против Турске

Рукометашице Србије очекивано су славиле против Бугарске у петом колу шесте групе квалификација за ЕП.
1

Питање победника није се постављало од првог минута, па ће директан окршај Србије и Турске у недељу у Зрењанину одлучити која ће селекција отићи на Шампионат Европе који се игра од 28. новембра до 15. децембра ове године.

Одлично је изгледала Србија у уводним минутима. Напади су брзо решавани, ефикасност је била на високом нивоу, док у одбрани нису имала претерано тежак задатак, пошто су Бугарке правиле грешку за грешком, и то је кажњавано головима из контре. Уследио је период брзоплете игре наших девојака, па је селектор Брегар захтевао организованије акције након којих се Српкиње не могу похвалити сјајном реализацијом. После 12 минута Србија је водила са 9:0, а најзаслужнија је била Сања Радосављевић са три гола.

Први разлог за аплауз домаћа публика је имала тек у 15. минуту када је Полина Генчева са крила постигла први гол за Бугарску.

Рано стечена осетнија предност пружила је шансу гостујућем стручном штабу да види на делу све играчице и испроба акције како би се што боље припремиле за меч одлуке са Турском. Донекле су поправиле утисак домаће рукометашице пред друго полувреме, али је било јасно да су шансе за преокрет само теоретске.

У наставку сусрета, селектор Србије Урош Брегар је поделио минутажу, па су ведете репрезентације Сања, Радосављевић, Анђела Јањушевић и Јована Јововић добиле одмор. Други период обележила је играчица Црвене звезде Александра Стаменић која је била неумољива према домаћину са седам погодака.

Бугарска – Србија 17:35 (6:19)

ШУМЕН: Шумен Арена, гледалаца: 300. Судије: Ф. Хофер и А. Шмитхубер (Аустрија). Седмерци: Бугарска 7 (6), Србија 5 (3). Искључења: Бугарска 2, Србија 2 минута. Црвени картон: Тијана Симић у 41. минуту (Србија)

БУГАРСКА: И. Костадинова 1, Павлова, Иванова, Генчева 7 (4), Георгиева 2, Грозданова, Миланова 4 (2), Панајотова 1, А. Костадинова 1, Петкова, Петрова 1, Николова (1 одбрана), Ђулгерова (4 одбране, 2 седмерца), Стојчева.

СРБИЈА: Радосављевић 6, Величковић 2, Мајкић 2, Мандић, Нуковић 2, Јањушевић 3, Кнежевић 3, Јововић, Стаменић 7 (2), Радевић 3, Т. Симић, Лазић 2 (1), Ристић 2 (1), Петровић 3, М. Симић (4 одбране), Кубина (7 одбрана).

В. Гвозденовић

Група 6

Турска – Црна Гора 28:30

Бугарска – Србија 17:35

1. Црна Гора 5             5             0             0             160:126             10

2. Србија         5             2             1             2             159:119             5

3.Турска          5             2             1             2             148:135             5

4. Бугарска    5             0             0             5             90:177                0