Штафета Србије десета на Светском првенству у кросу у Београду

Први пут је Србија имала представника у микс штафетама на Светском првенству у кросу, које је у суботу одржано у Београду и наш национални тим је на дебију освојио десето место.
atletika

Елзан Бибић, Милица Томашевић, Никола Раичевић и Теодора Симовић стазу од 8 км у Парку пријатељства на Ушћу прешли су за 24 минута и 31 секунду у конкуренцији 13 екипа.

Трчали су овим редоследом, свако по један круг и то по топлом времену, од 25 степени Целзијуса.

– Успели смо да будемо у првих десет што нам је био првенствени циљ. Надам се да ћемо одржавати традицију и појављивати се на наредним такмичењима у овој, све више атрактивној, дисциплини – рекао је Бибић.

Очекивано, прва два места отишла су на адресу Кеније и Етиопије. Кенијци су победили (22:15) а Етиопљани су били други (22:43), док је бронза припала Великој Британији (23:00).

– У изузетно јакој конкуренцији десето место је за нас успех, првенствено што је и стаза била захтевна, али ми смо се добро носили с тим. Циљ је био да правимо што мање грешака, а тимски дух нас је водио од прве до последње измене – истакла је Теодора Симовић.

У Београду је учествовало 485 спортиста из 51 земље, а ми смо имали и представнике у јуниорским тркама, нажалост не и у сениорским појединачним.

Саима Мурић је освојила 34. место у конкуренцији 83 девојке и 6 км је истрчала за 21:48. Осма је од Европљанки на листи. Наталија Грујић је била 66. временом 23:37, Ленка Николић 75. (24:25) док Мејра Мехмедовић и Јана Рајић нису завршиле трку.

Алдин Ђатовић је деоницу од 8 км завршио за 25:37 што је било довољно за 50. позицију у конкуренцији 92 јуниора. Сергеј Костић је био 77. (26:49), Вељко Васиљевић 84. (27:46), а Кабир Зиљкић 88. (29:18).

Одбрањене титуле

Кенијка Беатрис Чебет и Џејкоб Киплино из Уганде одбранили су сениорске титуле, на 10 км. Чебет је на циљ стигла за 31:05 минута, а сребро и бронза су узеле њене сународнице – Лилијан Ренгерук (31:08) и Маргарет Кипкембоји (31:09). Киплимо, светски рекордер у полумаратону, друго злато заредом освојио је резултатом 28:09. Други је био Етиопљанин Бериху Арегави (28:12) а трећи Кенијац Бенсон Киплангат (28:14).