Војводина прокоцкала 2:0 у сетовима: Новосађани пали у тај-брејку у Крагујевцу

Прокоцкали су одбојкаши Војводине прилику да тријумфују у дербију над Радничким у одложеној утакмици 9. кола Суперлиге јер су водили 2:0, имали су и предност у петом сету, али су на крају поклекли на гостовању и изгубили у тај-брејку.
s

Били су Новосађани на прагу још једне победе, која би им била пета у низу у првенству, али су после два добијена сета допустили домаћину да изједначи, а потом и преокрене у тај-брејку.

Црвено-бели су прекинули тријумфални низ и сада су на скору 7-3. Одлука о победнику у узбудљивој утакмици пала је у петом сету у ком су Новосађани боље кренули. Повели су 5:3 и 6:4, али је Раднички преокренуо и до краја, без проблема, одржавао предност за коначних 3:2.

Војводина ће последњи првенствени дуел ове године одиграти у суботу у 19 часова када гостује Јединству у Старој Пазови, а потом је очекује реванш полуфинала Купа Србије против Партизана у Новом Саду 27. децембра.

Раднички – Војводина 3:2 (20:25, 22:25, 25:23, 25:19, 15:10)

КРАГУЈЕВАЦ: СРЦ Језеро, гледалаца: 150, судије: Рогић (Београд), Паповић (Пожаревац).

РАДНИЧКИ: Крастев 20, Иванковић 8, Гоић, Јовић (либеро), Костић 5, Вукмировић 1, Дамњановић, Милутиновић 11, Видовић (либеро), Стојановић, Стоиловић 17, Радевић 14, Пантић, Секулић.

ВОЈВОДИНА: Ђогић (либеро), Бајандић 23, Милановић 2, Негић (либеро), Рудић 9, Убипарип 11, Мишковић, Станковић 2, Кокеза 11, Кулпинац, Кисић, Дакић, Копитић 13.