ПРЕОКРЕТ И РЕВАНШ НОВОСАЂАНА: Одбојкаши Воше наставили победнички низ, суботички Спартак у налету

Одбојкаши Војводине остварили су и четврту победу у другом делу сезоне пошто су славили након преокрета над Таковом у Горњем Милановцу у 15. колу Суперлиге резултатом 3:1 (24:26, 25:19, 25:19, 30:28).
odbojka

Војводина је наставила победнички низ и без пораза је у другом делу сезоне, а укупно има 11 тријумфа у домаћем првенству, уз четири неуспеха и попела се на друго место на табели.

Новосађани су се овим реванширали Такову за пораз у првом међусобном дуелу у Спенсу, када су пружили и једну од слабијих партија.

Црвено–бели су на тешком гостовању успели да преокрену после тесно изгубљеног првог сета. Без већих проблема су изабраници Марка Наранчића резултат окренули на 2:1 у њихову корист. У другој деоници су стекли осетнију предност (18:13) и одржавали су је до краја – 1:1.

На исти начин су Новосађани добили и трећи сет што им је донело преокрет, али онда се домаћин „пробудио“ и покушао да избори останак у утакмици.

Уследио је маратонски, четврти сет, у ком је у првом делу Воша јурила резултат. Потпомогнута грешкама Такова преокренула је и повела 20:18. Међутим, у егал игри, смењивали су се тимови у вођству и у дугом одмеравању снага црвено–бели су искористили тек шесту меч лопту за коначних 30:28 и 3:1.

У следећем колу Војводина ће угостити Црвену звезду, лидера првенства.

Таково – Војводина 1:3 (26:24, 19:25, 19:25, 28:30)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: СХ Бреза, гледалаца: 100, судије: Јовић (Крагујевац), Јанковић (Ниш).

ТАКОВО: Ћосовић, Калајановић, Јестровић 2, Оковић 10, Стефановић (либеро), Терзић 4, Петровић (либеро), Божић 16, Ковачевић, Лепидовски 9, Максимовић 12, Станковић 8, Грковић 2, Мимовић.

ВОЈВОДИНА: Ђогић (либеро), Бајандић 17, Милановић 2, Негић (либеро), Рудић 15, Елезовић 2, Убипарип 11, Мишковић, Станковић 24, Кокеза 3, Кисић, Дакић, Копитић.

Суботичани у налету

Суботички Спартак је, такође, у налету почео 2024. годину. „Голубови“ су забележили све три победе. Сада су у 15. колу на домаћем терену били бољи од Јединства из Старе Пазове максималним резултатом 3:0 (25:23, 25:13, 25:22), а пре тога су савладали Карађорђе, док су други део сезоне почели убедљивом победом над актуелним шампионом Партизаном у Дудовој шуми. У следећем колу их очекује дерби са Радничким у Крагујевцу. Тренутно су на скору 9–6 и пети су на табели.