ЕВРОЛИГА: Олимпијакос изједначио на 2:2 против Барселоне, одлука у Шпанији

АТИНА: Кошаркаши Олимпијакоса декласирали су Барселону резултатом 92:58 у четвртом мечу четвртфиналне серије плеј-офа Евролиге чиме су изједначили на 2:2 па ће одлука о пласману на Фајнал фор пасти у Шпанији.
evroliga

Барселона је много боље отворила меч и имала плус седам (19:12) у финишу прве четвртине, али је уследио велики преокрет домаћина који је средином друге деонице стекао  плус 19 (45:26), а на полувремену је било 53:37.

Наставио је Олимпијакос да "меље" ривала па је после 30 минута игре било је 72:47 и већ тад је било јасно да ће се играти пет, одлучујући меч, који је, како пише на сајту Евролиге, заказан за недељу у Барселони.

Шакил Мекисик је предводио Олимпијакос са 20 поена, 12 је дао Мустафа Фал, а по 11 Ајзеја Кенан и Најџел Вилијамс-Гос. Филип Петрушев је дао 10 поена (4/8 двојке, 2/2 бацањ) уз пет скокова, а Никола Милутинов осам поена (3/4 двојке, 2/2 бацања) и девет скокова.

Џабари Паркер је са 10 поена био једини двоцифрени у Барселони. Никола Калинић је постигао два поена (1/3 двојке, 0/2 тројке).