АБА ЛИГА Томпкинс дебитовао у победи Звезде над Сплитом

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Сплит у последњем, 26. колу АБА лиге sa 92:73 и у четвртфиналу плеј-офа играће против Студентског центра.
Veljko Martinović (Split)

Српски састав доминирао је од почетка до краја и ниједног тренутка се није постављало питање победника. Најефикаснији био је Немања Недовић са 19 поена, а утакмицу је обележио и деби Треја Томпкинса.

Није дозвољавала Црвена звезда да се супарник приближи. Није да Сплићани нису покушавали, али нису успевали да поремете ритам Београђана, упркос томе што се осетила одређена доза опуштања код састава Јоаниса Сферопулоса. Серијом у завршници треће четвртине, српски тим се одвојио у са солидном предношћу чекао последњих 10 минута.

У четвртој деоници Црвена звезда дошла је до више од 20 разлике суфицита и како је време пролазило, све је било јасније да ће гостујући тим да слави. Тако је и било, па је овим поразом Сплит елиминисан из плеј-оф трке.