ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Чонопљани чувају врх

Раднички (Б) - Слога 0:1 (0:1)
с

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 500, судија: М. Олујић (Кула), стрелац: Нинковић у 15. минуту.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, Ф. Тосенбергер 6,5 (Бабић 6,5), Кујунџић 6,5, Маревић 7 (Милић), Л. Лебовић 8, Љубојчић 6,5, Милетић 6,5, Вукелић 7, Колак 7, Стојановић 7, Петровић 6,5 (Шимић 6,5).

СЛОГА: Зорић 7, Ердељ 7, Андрић 7, Радосављевић 7, Милошевић 7, Рашковић 6,5 (Антонић 7),  Вукас 7, Вемић 7, Пурић 7, Продановић 6,5 (Кнежевић 6), Нинковић 8 (Коњевић 6).

Виђена је добра уткамица. Већ у трећем минуту Раднички је имао шансу преко Филипа Тосенбергера, који је са осам метара шутирао преко гола. Гости су после брзе акције стигли до поготка, када је Вемић прошао по левој страни и добро центрирао, а Вук Нинковић је са 18 метара погодио мрежу.

У другом делу Бајмочани су кренули на све или ништа, а гости су могли и до другог гола, Вукас је шутирао, а Лебовић добро интервенисао. У 70. минуту Вемић је центрирао, а Вукас је са три метра промашио празан гол.

С. Ст.

Младост (А) - Бачка (С) 2:3 (0:3)

АПАТИН: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Тривуновић (Сомбор), стрелци: Арсовић у 55. Поповић у 79. за Младост, а Башић у 21. и 35. и Глишић у 22. минуту за Бачку.

МЛАДОСТ: Цветојевић 6,5, Солаћ 6,5 (Ожеговић 6,5), Арсовић 7, Веиновић 7, Поповић 7, Ј. Бачић 6,5, Ђукић 7 (О. Бачић 6,5), А. Јовић 7, Ђери 6,5, Вујин 6,5, Узелац 6,5 (Родић 6,5).

БАЧКА: Сабо 7, Гњатовић 7, Арежина 7, Врана 8 (Колунџић 6,5), Радмановић 7 (Маленчић 7), Мијашевић 7, Мезеи 7, Киш 6,5 (Ненадовић 6,5), Башић 8, Глишовић 7,5 (Темуновић 6,5), Бурсаћ 7.

Утакмица је решена већ у првом делу када су стрелци Бачке били расположенији и повели са три гола. Младост је у другом делу окушала да дође до бољег резултата, постигла је два гола, али то није било довољно за успех. Расположени Башић, Панковић и Глишић су све решили.

С. Ст.

Херцеговац  - Војводина 0:1 (0:0)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговина, гледалаца: 300, судија: П. Мрђеновић(Врбас), стрелац: С. Јанковић у 55. минуту, жути картони: Ђорђевић, Лаковић, С. Рачић, Ђукановић, Сакач (Херцеговац).

ХЕРЦЕГОВАЦ: М. Дражић, Зорић(Тадић), Пејовић(Тешановић), Ђорђевић, Бајат, Миланов, С. Адамовић, С. Рачић, В. Бајин (Ђукановић), Лаковић, Петковић(Сакач).

ВОЈВОДИНА: Д. Шовљански, Дабижљевић, Ћирић, Кораћ(Божичић), Ђекић, Јовић(Копре), Ердељан, Радосављевић, С. Јанковић (Бито), Лојовић (Киш), Бркић.

Нису фудбалери гајдобранског Херцеговца никако могли да пронађу начин, како да затресу мрежу Градиштанаца.

Ђ. Шт.

Обилић - Ђурђин 6:3 (2:0)

ЗМАЈЕВО:  Стадион Обилића у рекреативном центру,  гледалаца око 100,  судија Малић. Стрелци: .Копривица у 35. и 52. Вујошевић у 40. и 63.  и Марковић у 82. и 90. за Обилић, а Стантић у 47. и 87. и  Половина у 73. минуту за Ђурђин. Жути Картони:  Јушковић,  Вујошевић (Обилић),  А. Сарић (Ђурђин).

ОБИЛИЋ:  Вучетић,  А. Шмит,  Крстић,  Кобиларов (Лазић),  Копривица (Кнежевић),  Марковић, Узелац, Авдаловић,  Кецман (Пековић),  Јушковић (М. Шмит),  Вујошевић.

ЂУРЂИН:  Кључик (Д. Сарић),  Хорватски,  Шомођи,  Половина (Кујунџић), Билбија (Месарош), Вуковић,  Стантић, Видаковић,  А.Сарић, Михаиловић (Пеић Тукуљац),  Балаћ (Дели).

Обилић је за све време меча био бољи и постигао шест голова, захваљујући одличној синхронизованој игри Вујошевића и Марковића

уз асистенцију осталих нападача. Ревија голова била је права посластица за публику.

Л. Киш

Хајдук (С) - Солунац 1:0 (1:0)

СТАПАР: Игралиште Хајдука, гледалаца 300, судија: Ј. Десница (Апатин), стрелац: Стојшић у 3. минуту, жути картони: Сретић, Лазић, Манчић(Хајдук), а Кангрга (Солунац), црвени картон: Кангрга (Солунац) у 74. минуту.

ХАЈДУК: М. Матић, Дујаковић, Лазић, Агбаба, Ђустебек (Лукић), Стојшић, Басарић (Куцурски), Ердеи, Ф. Ковачев (Бајчев), Сретић, Манчић (Н. Ковачев).

СОЛУНАЦ: У. Слијепчевић, Марјановић, Колунџија, Самарџија, Кангрга, Богићевић(Ужвар), Миликић, Д. Слијепчевић (С. Косовац), Л. Косовац (Кустудић), Божовић, Будинчевић.

Оно најважније и најбитније догодило се на почетку утакмице.Уследила је брза, течна и тачна акција фудбалера домаће екипе, коју је искусни Зоран Стојшић претворио у вођство.

Ђ. Шт.

Младост (БП) – Бајша 3:0 (2:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ:  Стадион у Врбари; гледалаца:  150. Судија:  А. Шипош (Србобран). Стрелци:  Вјештица у 7.  Јакуш у 32. и Ренић у 53. минуту. Жути картон:  Ренић (Младост).

МЛАДОСТ:  Лења,  Милош Ковачевић млађи (Кања),  Штефек,  Шпрох,  Милош Ковачевић старији,  Глувић,  Илић (Плавшић),  Ренић (Стојисављевић),  Вјештица (Бајић),  Фабри (Страцински),  Јакуш.

БАЈША:  Шмит (Стојановић),  Дејан Рахић (Дарко Рахић),  Вучковић,  Кривокапић,  Стевановић (Радић),  Батори,  Нађ,  Павићевић,  Савин,  Крмар (Церовина),  Моровић.

Ј. Пуцовски

Херцеговац - Војводина (БГ) 0:1,  Младост (БП) - Бајша 3:0, Младост (А) - Бачка 2:3, Раванград - Врбас 1:2, Обилић - Ђурђин 6:3, Раднички (Б) - Слога 0:1, Хајдук - Солунац 1:0, Младост (Т) - Препород 4:0.

1. Слога    24     18     3      3      67:23        57

2. Врбас    24     15     6      3      52:25        51

3. Обилић  24     14     1      9      45:28        43

4. Раднички       24     11     9      4      39:22        42

5. Бајша    24     11     8      5      39:29        41

6. Хајдук   24     11     5      8      29:30        38

7. Младост (А)   24     11     4      9      42:33        37

8. Бачка    24     11     3      10     40:44        36