ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА, ЈУГ Товарничани славили у дербију

Хајдук (Д) – Слобода 0:2 (0:0)
с

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца: 600. Судија:  Граовац (Рума), стрелци: Кокир у 81. и Милинковић у 90. минуту. Жути картони: Нађ, Мандић (Хајдук), Стојановић (Слобода).

ХАЈДУК: Тојагић 6,5, Џибрић 6 (од 53. Бајуновић 6), Радаковић 6 (од 46. Херцег 6), Јелић 6 (од 84. Веселиновић -), Јевић 6,5, Мандић 6, Цвијић 6,5, Нађ 6,5, Золнајић 6,5, Јуришић 6 (од 46. Угљешић 6), Требовац 6 (од 46. Кудрић 6).

СЛОБОДА: Јагодић 7, Чолић 7, Кубуровић 7, Јосимов 7,5, Јанковић 7, Кокир 8, Вујасин 7,5 (од 90. Сремчевић -), Вукотић 7 (од 71. Милојевић -), Ђуричић 7,5, Барић 7 (од 71. Стојановић -) Антонић 7 (од 46. Милинковић 8).

У дербију сезоне на војвођанском „Југу”, Слобода је анулирала минус од три бода. Вредна помена из првог дела јесте одбрана искусног Јагодића, након што је Тојагић дегажирао, а Нађ несебично сервирао Требовцу, међутим, истакао се Слободин голман.

Комбинација из корнера, који је извео Миле Вујасин, завршила је на стативи, ударац је упутио Никола Кокир. Из срца шеснаестерца Кокир је савладао Тојагића, ударцем из прве, претходно је на левој страни одбрану Дивошана промешао Милинковић и центрирао за погодак.

Играо се последњи минут, Ђуричић је надмудрио Кудрића у дуелу, а Милојевић упослио Милинковића, који је погодио са десетак метара дужи угао за велико славље.           Б. Р.

Индекс – Ветерник 0:3 (0:1)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: 300. Судија: Ердељан (Бачко Градиште)  Стрелци: Д. Рађеновић (аутогол) у 19. Лепојевић у 58. и Ђурђевић у 79. минуту. Жути картони: Д. Рађеновић, Вукашиновић (Индекс), Грујић (Ветерник).

ИНДЕКС: Бузаџија 5,5, Шашић 5 (од 70. Вукадиновић -), Живановић 5,5, Д. Рађеновић 5, Варга 5, Денић 6, Вукашиновић 5,5, Веселиновић 5,5, Богојевић 5,5, Радојичић 5,5 (од 73. Савић -), Грубовић 5,5.

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 7,5, Швоња 7, Ђурђевић 7,5, Галић 7,5 (од 82. Зељковић -), Ушћумлић 7 (од 68. Кисић -), Пећић 8, Пантелић 7 (од 46. Лепојевић 7,5), Грујић 7 (од 86. Радосавкић -), Вуковић 7 (од 86. Вукотић -), Вилотијевић 7, Турало 7.

За вођство Ветерника, Душан Пећић се дриблингом ослободио двојице чувара и послао лопту испред Бузаџије, док је Давид Рађеновић неспретно реаговао и она је завршила у мрежи. Играло се отворено, а Немања Ђурикин спречио је изједначење у 29. минуту када је шутирао Денић, у наставку, после одбитка, Варга је гађао крај стативе.

Предност расположених гостију удвостручио је Лука Лепојевић, убацивши се из другог плана, на асистенцију Галића, заобишао је Бузаџију и поентирао.

Тачка је стављена 10-ак минута пре краја, из дефанзивне линије у завршници појавио се Ђурђевић и после комбинације на десној страни, ударцем са линије шеснаестерца нациљао је малу мрежицу.

С. Р.

Слога – Славија

1:3 (0:2)

ТЕМЕРИН: Игралиште Слоге, гледалаца 250, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Марјановић у 76. за Слогу, а Миловац у 16. Тришић у 37. и Ђаковић у 69. минуту за Славију. Жути картони: Зелић, Марјаноић, Папак (Слога), црвени картон: Зелић (Слога).Лазаревић, Тришић, Батинић, Ђорђиевски (Славија).

СЛОГА: Војводић, Петковић (радонић), Томић, Зелић, Дринић (Папак), Крајновић, Мијаиловић(Рибар), Богавац (Марјановић) ,  Пастор, Гогић Караћ), Грујић, Караћ.

СЛАВИЈА: Мандић, Лазаревић, Гајић, Стајић, Дражић (Батинић), Чеха (Ђаковић), Тришић (Ђорђиевсаки), Марић, Китић, Бановић, Миловац (Ферати).

Фудбалери Славије забележили су вредну победу у Темерину и тако наставили борбу за опстанак у Лиги.  Већ у првом делу Салајчани су успели да постигну два гола, а у наставку када су и трећи пут погодили мрежу Војводића било је јасно да ће однети бодове.

Г. К.

Доњи Срем – Јединство 2:1 (2:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца око 200, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Трифуновић у 5. и Бировљев у 31. за Доњи Срем, а Самарџић у 20. минуту за Јединство. Жути картони: Суботић, Крнета, Вукмановић, В. Трифуновић, Зорић, Матић. Девић (Доњи Срем), Учур, Балаш, Пантић, Самарџић (Јединство).

ДОЊИ СРЕМ: Девић, Суботић, Ђорђевић (Девић), Крнета, Вукмановић (Субашић), В. Трифуновић, Јешић, Зорић, Ђокић, Бировљев(Матић), Д. Трифуновић (Хелејзан).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Живанов(Клаић), Балаш, Учур, Топић (Марковић), Пантић, Самарџић, Петровић, Паповић, Миљан Иван, Радмиловић.

Добра утакмица у Пећинцима уједном у дербију кола, а на крају ставили су фудбалери Доњег Срема који су тако задржали шансу да изборе место на табели која води у бараж. Руменчани су били добри, имали су и неколико лепих прилика, али на крају нису успели да освоје бод у Пећинцима.

Б. Р.

Раднички (Ш) – Цемент 0:0

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 200, судија: Радић (Ириг). Жути картони:Ђуричић, Рукавина (Раднички), Шаренац, Сапунџић, Кошћан ()Цемент).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Утвић, Аперлић, Дрча, Стојшић, Шуша (Боројевић).Вуковић, С, Субић (Пурић), М. Субић, Ђуричић, Рукавина.

ЦЕМЕНТ: Божић, Шаренац, Старчевић (Каћавенда), Јеремић, Боров-

ница,Стевановић (Кошћан), Сапунџић (Павловић), Каписода, Ракић, Кованушић, Вукотић.

У дербију узачеља није било победника, мада су гости за нијансу били бољи, имали су и неколико оприлика, али голман домаћих Новаковић је бранио одлично, а то може се рећи и за госте, вратара Божића.

И. Ст.

Дунав – Раднички (НП) 1:1 (0:1)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 250, судија: Стрелци Марковић у 58. за Дунав,а Шормаз у 8. минуту за Раднички. Жути картони:Марковић, перовић, Петеровић, Јовковић (Дунав), срвени картон: Р. Николић (Дунав).

ДУНАВ: В. Петровић, Ивановић, Загорац, М. Николић,  Марковић, Н. Перовић, Мачинковић, Зоговић (Јовковић), Мирковић (Р. Николић), Михајловић (Стокић),  М. Петровић (Карић). (Ђорђевић)

РАДНИЧКИ: Трифуновић, Рогановић, Ромац, Живковић,  Цвјетиновић (Ергерац),  Шормаз (Шавија), Смиљанић (Дуљић), Цветковић, Коштић, Бошњак (Лукић), Бјелобрк.

Комшијски дерби је завршен без победника, а са овим резултатом ни једни ни други не могу бити задовољни, јер се боре за опстанак у лиги. Гости су повели већ уз 8. минуту преко искусног Шормаза, а напади домаћих је резултирало у 48. минуту када је Марковић био прецизан.

Р. Д.

ТСК - Хајдук (Б) 3:0 (2:0)

ТЕМЕРИН: Игралиште ТСК –а, гледалаца 250, судија: Кресић (Титрел) Стрелци: Пуповац у 38. Радичић у 44. и Марић у 53. минуту. Жути картон: С: Гавриловић (Хајдук).

ТСК: Недељковић, Свитић(Бјелановић), Лазић (Илић), Радичић, Лахош ,  Остојић,  Јовановић, Марић, Пуповац (Петровић), Прибић (Пашка), Ђурђевић (Марковић).

ХАЈДУК: Челић, М. Гавриловић,Шехурић (Мандић, Десанчић), Милошевић (Умичевић), М. Ђорђевић, Јокић, Митровић, Бајић, С. гавриловић(Прица), Грубјешић, Н. Ђорђевић).

Темеринци су лако дошли до бодова у сусрету са Бешћанима и тако потврдили добру форму у пролећном делу првенства.

С. Р.

Слога - Славија 1:3, Доњи Срем - Јединство 2:1, Јадран - Младост 3:3, Хајдук (Д) - Слобода 0:2, ТСК - Хајдук (Б) 3:0, Раднички (Ш) - Цемент 0:0, Дунав - Раднички (НП) 1:1, Индекс - Ветерник 0:3.

1. Хајдук (Д)  26        19        6          1          64:11   63

2. Слобода     26        20        3          3          55:21   63

3. Једин.         26        15        7          4          55:24   52

4. Младост     26        13        2          11        42:38   41

5. Доњи Ср.   26        12        5          9          39:35   41

6. Хајд. (Б)     26        11        4          11        43:41   37

7. Радн. (НП) 26        10        4          12        32:27   34

8. Слога         26        10        4          12        33:39   34