ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Општински дерби Јарачанима

ТСК – Младост (БЈ) 0:2 (0:1)
с

ТЕМЕРИН: Игралиште ТСК -а, гледалаца: 700. Судија: Спасојевић (Нови Сад)  Стрелац: Јелић у 23. и 59. (из пенала). Жути картони: Пашка, Остојић, Борић, Лахош, Ђурђевић (ТСК), А. Кнежевић, Ћиковић (Младост).

ТСК: Танкосић 6,5, Бјелановић 6, Лазић 6,5, Радичић 6 (од 46. Лахош 5,5), Остојић 6,5, Пашка 6 (од 46. Борић 6), Илић 5 (од 46. Касаповић 5), Јовановић 6,5, Марић 6 (од 87. Петровић – ), Пуповац 6,5, Прибић 5,5 (од 72. Ђурђевић – ).

МЛАДОСТ: Пајфер 7, Станић 7, Хрубик – (од 16. Павловић 7, од 72. Ратић – ), А. Кнежевић 7,5, Јаковљевић 8, Перић 7, Митровић 7 (од 46. Ковачић 7), Зељковић 8, Јелић 8,5, Ерак 8 (од 72. Дмичић – ), Антонић 7 (од 83. Ћиковић – ).

Темеринци нису успели да осујете Братислава Јелића, који је у 13. минуту ударцем главом, код друге стативе, казнио статичност чувара и крунисао убацивање из корнера Николе Зељковића. За разлику од анемичних Темеринаца, плаво-бели су у сваком тренутку знали шта хоће на офанзивном плану. Лука Антонић је, у 30. минуту, уз дијагоналу Митровића, погодио место где се спајају пречка и статива.

Три измене на полувремену, најбоље су илустровале незадовољство игром Александра Миљковића, повратника на клупу домаћина, али слика се није променила. Владимир Остојић је скривио пенал над неухватљивим Александром Ераком, док је Братислав Јелић постигао 11. гол у пролећној етапи.

М. Менићанин

Јадран – Славија 3:0 (2:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 150, судија: Тошић (Нови Сад(, стрелци: Продановић у 29. Писар у 35. и Секулић у 55. минуту. Жути картони: Продановић (Јадран), Стајић, Гајић (Славија).

ЈАДРАН: Јовишић, Пејић (Симеуновић), Секулић, Љубинковић (Којчиновић), Павловић, Булат(Георгијев), Продановић (Чича), Писар, Балешевић, Маловић, Јеловић(Шестовић), СЛАВИЈА: Завиш,Лазаревић, Гајић, Стајић, Жакула, Батинић (Малеш), Ђорђиевски (Ђаковић), Ферати (Кљајић), Ерор (Марић), Чеха,  Бановић.

Доста лако фудбалери Јадрана су стигли до победе са десеткованим Салајчанима. Већ у првом делу сусрета Голубичани су постигли два гола и није било никаквих дилема.

М. Г.

Индекс – Цемент 0:0

НОВИ САД: Ђачко игралиште. гледалаца: 150. Судија: Димоски (Нови Сад). Жути картони: Богојевић, Д. Рађеновић, Веселиновић, Живановић (Индекс), Стевановић, Н. Сапунџић, Кованушић, В. Сапунџић, Старчевић Црвени картон: Ф. Рађеновић (Индекс) по завршетку утакмице, Н. Сапунџић у 71,  В. Сапунџић у 88. и Миладиновић, по завршетку утакмице (Цемент). .

ИНДЕКС: Шторк, Бардун (од 46. Ф. Рађеновић), Живановић, Д. Рађеновић, Варга, Вукашиновић, Вујић, Веселиновић, Богојевић (од 91. Вукадиновић), Радојичић, Грубовић (од 77. Стојаковић).

ЦЕМЕНТ: Миладинов, В. Сапунџић, Шаренац, Качавенда (од 90+6. Хорват), Боровница, Стевановић (од 57. Старчевић), Н. Сапунџић, Каписода, Јеремић, Кованушић, Ракић (од 90+8. Кошћан). У дербију зачеља није било одлуке, у већем делу меча „студенти су били бољи, али нису успели да савладају солидног голмана Беочинаца, Миладиновића. Најбољу прилику пред крај меча имао је Варга, али није био прецизан.

С. Р.

Слога (Т) – Доњи Срем  2:0 (0:0)

ТЕМЕРИН: Игралиште Слоге, гледалаца: 200. Судија: Мушицки (Рума). Стрелци: Марјановић у 63. и Грујић у 92. минуту. Жути картони: Дринић (Слога), Јуришић (Доњи Срем).

СЛОГА: Војводић 7, Пековић 7, Пастор 7, Томић 7, Зелић 7,5, Дринић 7 (од 93. Латковић – ), Гогић 7 (од 46. Марјановић 7,5), Мијаиловић 7,5, Богавац 7 (од 84. Рибар – ), Крајновић 8, Грујић 7 (од 93. Милојевић – ).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић 8, Јешић 7, Ребић 6,5, Суботић 7, Бировљев 7 (од 75. Јуришић – ), Крнета 7, Вуколић 6 (од 46. Лабовић 6), В. Трифуновић 7, Ђокић 7, Вукмановић 6,5 (од 75. Хелајзен – ), Ђорђевић 6 (од 58. Р. Трифуновић 6).

Имали су фудбалери  Слоге у првом делу неколико повољних прилика, али нису били прецизни. Промашајима домаћина, као да није било краја, Реља Гогић (16) је први пут био међу стартерима, све је одлично урадио на средини терена, док је крилни нападач Богавац циљао поред стативе. За радост Темеринаца, побринуо се Ненад Марјановић, убацио се иза леђа штопера и поред истрчалог голмана послао лопту у даљи угао.  Утисак о најбољем пролећном издању Слоге на домаћем терену, употпунио је Дарко Грујић, у надокнади времена, уз нову асистенцију одличног Крајновића и центаршут Марјановића са десног крила.

М. М.

Хајдук (Д) – Јединство 3:0 (1:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија: Ђурић (Рума), стрелци: Требовац у 10. и Угљешић у 61. и 91. минуту, жути картони:Требовац, Кудрић (Хајдук), Пантић, Самарџић,Петровић, Поповић, тренер Вулетић и његов помоћник Кузмановић (Јединство). Црвени картони: Ђекић и тренер Вулетић (Јединство)

ХАЈДУК: Тојагић, Зељковић, Радаковић (Угљешић), Јелић (Херцег), Јевић, Мандић, Цвијић (Томац), Нађ, Золнаић, Јуришић, Требовац. (Кудрић).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Учур (Дјекић),Балаш, Топић, Пантић, Марић (Паповић), Самарџић, Миљан Иван, Џарић (Петровић), Клајић, Радмиловић.

Теже него што су очекивали водећи тим лиге екипа Хајдука стигла је до победе у мечу са Руменчанима. На крају резултат је био убедљив, међутим, на терену се водила велика битка. Гости су у неким моментима били бољи, али када су остали са десеторицом на терену нису успели да парирају.

Р. Д.

Раднички (Ш) – Слобода 0:5 (0:2)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 120, судија: Марковић (Панчево), стрелци: Коктр у 22. Антонић у 35. Барић у 83. и Бубало у 86. и 91. минуту. Жути картони: Аперлић, Субић, Рукавина (Раднички), Вујасин (Слобода), цсрвени картон: Аперлић (Раднички). РАДНИЧКИ: Новаковић, Аперлић, Дрча, Стојшић, Мијатовић (Рајшић), Шуша.Вуковић, С, Субић (Боројевић), М. Субић, Ђуричић, Рукавина.

СЛОБОДА: Јагодић, Чолић, Јосимов, М. Јанковић, Милојевић,  Кокир, Вујасин (Милинковић), Вукотић (Бубало), Пилиповић, Ђуричић, Антонић (Барић).

Шиђани су у меч упшли без неколицине фудбалера, тако да гости из Доњег Товарника нису имали већих проблема да стигну до лаке и убедљиве победе.

Б. Р.

Дунав – Хајдук (Б) 2:1(0:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 200, судија: Граовац (Рума),  стрелци: Перовић у 49. и Марковић у 55. за Дунав, а Смиљаић у 60. минуту за Хајдук. Жути картони: Марковић (Дунав), Слијепћевић, Ђорђевић, Смиљанић (Хајдук).

ДУНАВ: В. Петровић, Ивановић, Загорац, Р. Николић, Дражета (Ђорђевић), Марковић, Н. Перовић, Мачинковић, Михајловић, Јовковић, М. Петровић,  (Стокић).

ХАЈДУК: Слијепчевић, М. Гавриловић, Милошевић, М. Ђорђевић, Вујовић(С. Гавриловић), Јокић (Митровић), Бајић,Смиљаниић,  Грубјешић (Шехурић), Гајић(Н. Ђорђевић), Лежајић (Шехурић)., У једном од дербија зачеља фудбалери Дунава су освојили златне бодове и тако се приблићили средини табела. На почетку другог дела сусрета када су Перовић и Марковић савладали солидног голмана гостију Слијепчевића.

Д. Р.

Ветерник – Раднички 0:1 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Стадион Ветерника, гледлаца 100, судија: Чурчић (Тител), стрелац: Рогановић у 47. минуту. Жути картон:Вуковић (Ветерник),

ВЕТЕРНИК: Ђурикин, Швоња, Ђурђевић (Кисић), Пантелић(Ушчумлић), Печић, Грујић, Вуковић (Ђурић), Вилотијевић, Лепојевић (Зељковић), Секулић, Турало (Чалија).

РАДНИЧКИ (НП): Трифуновић, Рогановић, Томац,  Живковић,  Цвјетиновић (Ергерац),  Шормаз (Шавија), Смиљанић (Дуљић), Цветковић, Коштић, Бошњак (Лукић), Бјелобрк.

Изненађење у Ветернику. Пазовчани су успели да савладају екипу Ветерника и тако после неколико слабих пар

тија средили су своје редове и направили важан корак на опстанку у лиги.

С. Ј.

Слога - Доњи Срем 2:0, Јадран - Славија 3:0, Хајдук (Д) - Јединство 3:0, ТСК - Младост 0:2, Раднички (Ш) - Слобода 0:5, Дунав - Хајдук (Б) 2:1, Индекс - Цемент 0:0, Ветерник - Раднички (НП) 0:1.

1. Хајд. (Д)       24     18     6      0      63:9  60

2. Слобода        24     18     3      3      50:21        57

3. Јединст. 24     15     6      3      53:21        51

4. Младост        24     13     1      10     39:34        40

5. Д. Срем 24     11     4      9      36:33        37

6. Хајд. (Б)        24     10     4      10     39:37        34

7. Слога    24     10     4      10     32:35        34

8. Дунав   24     8      8      8      28:26        32