ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА–ЈУГ Дивошани прескочили Јарак

Фудбалери Цемента пружили су најбољу игру у овом делу првенства.
НСУ/ Моменат са утакмице у Бачком Јарку

Младост (БЈ) – Хајдук (Д) 0:1 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Игралиште Ливадица, гледалаца: 150. Судија:  Тодоровић (Салаш Ноћајски). Стрелац: Херцег у 49. минуту.

MЛАДОСТ: Пајфер 7, Станић 6,5, Текић 6, А. Кнежевић 6, Јаковљевић 7, Перић 6 (од 65. Ратић – ), Зељковић 6,5, Митровић 6 (од 54. Ћиковић 6), Јелић 7 (од 65. Ковачић – ), Ерак 6,5 (од 54. Малбаша 6), Антонић 6 (од 85. Дмичић – ).

ХАЈДУК: Тојагић-, Радаковић 6,5 (од 54. Томац 7), Јелић 7, Јевић 7, Мандић 7, Золнајић 7, Нађ 7, Јуришић 6,5 (од 54. Бајуновић 6,5), Угљешић 7, Херцег 7, Кудрић 7 (од 54. Веселиновић 6,5).

Из двобоја тимова са највише бодова освојених у пролећном делу, фудбалери Хајдука, изашли су као победници, чиме су направили одличну увертиру за предстојећи дерби сезоне против најближег пратиоца Слободе. Ненад Кудрић је искоса са 14 метара опробао ударац, а на одбитак од голмана Немање Пајфера натрчао је Најдан Херцег и лако нациљао мету.

М. М.

Цемент - Дунав 1:0 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 100, судија: Ф. Тодић (Врдник), стрелцац: Загорац у 65. минуту (аутогол).

ЦЕМЕНТ: Божић 8, Шаренац 8, Старчевић 8, Јеремић 8 (Станић), Микић 7 (Кошћан 6,5), Боровница 7,5, Стевановић 7,5, Каписода 7,5, Ракић 8, Кованушић 7,5, Вуколић 7.

ДУНАВ: Петровић 7,5, Михајиловић 7, Ивановић 7, Загорац 7 (Ђорђевић 6,5), М. Николић 7, Р. Николић 7 (Карић 6), Петровић 7 (Миленковић 6,5), Марковић 6,5 (Стокић 6), Маћиновић 7, Петровић 6,5, Јоваковић 7.

Истакао се искусни голман гостију Петровић, али у наставку меча ипак је капитулирао.  Гол одлуке је пао у 65. минуту из једне гужве. Гости су имали своје шансе, међутим добар на голу Цемента био је млади  Божић.

Б. Старчевић

Слобода – ТСК 3:0 (1:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца: 150. Судија:  Петровић (Шид). Стрелци: Кокир у 36. и 54. и Вукотић у 56. минуту. Жути картон: Марић (ТСК).

СЛОБОДА: Јагодић 7, Чолић 7,5, Кубуровић 8, Јосимов 7,5, Јанковић 7 (од 79. Сремчевић – ), Кокир 8,5, Вујасин 8 (од 72. Бубало – ), Вукотић 8 (од 72. Пилиповић – ), Ђуричић 7, Барић 7,5 (од 72. Стојановић – ), Антонић 7 (од 46. Милинковић 7).

ТСК: Танкосић 5,5 (од 60. Недељковић 6), Лазић 6, Марковић 6, Радичић 6, Остојић 6 (од 60. Лахош 6), Пашка 5,5, Ђурђевић 6 (од 46. С. Илић 6), Прибић 6, Марић 6 (од 70. Н. Илић – ), Јовановић 6,5, Петровић 5,5.

Повратком на клупу Милоша Ђокића, игра Слободе, добила је препознатљиве контуре, уз трећу узастопну победу без примљеног гола, под његовим вођством.

С. Р.

Ветерник – Слога (Т) 1:0 (1:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 200, судија: Кресић (Тител), стрелац: Печић у 16. минуту.Жути картони: Чалија, Секулић (Ветерник),

ВЕТЕРНИК: Ђурикин, Швоња, Ђурђевић, Чалија(Секулић), Галич, Ушчумлић(Кисић), Печић (Зељковић), Чворо (Лепојевић), Вуковић, Вилотијевић, Турало. .

СЛОГА: Вукелић (Војводић), Петковић, Томић, Зелић, Крајновић, Мијаиловић, Богавац (Берић), Марјановић (Радонић), Пастор, Гогић (Папак), Караћ.

После велике битке фудбалери Ветерника успели су да савладају Слогу и тако на првомајске празнике оду мирно.

М. К.

Раднички (НП)- Индекс 5:1 (2:1)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 180, судија: Олујић (Кула), стрелци. Шормаз у 9. 24. 56. и 80. и Цветиновић у 85. за Раднички, а Вукашиновић у 32. минуту за Индекс.Жути картони: Рогановић, Ромац (Раднички), Стојаковић (Индекс).

РАДНИЧКИ: Трифуновић, Рогановић (Плавшић),Ромац,  Живковић,  Цвјетиновић ,  Шормаз, Цветковић, Коштић,Лукић (Шавија), Дујић (Шавија), Бјелобрк.

ИНДЕКС: Бузаџија,  Живановић, Д. Рађеновић, Варга, Вукашиновић, Вујић (Шашић), Веселиновић, Богојевић, Радојичић, Вукадиновић (Стојаковић), Грубовић(Бардун).

Пробудили су се Пазовчани и у низу забележили и другу победу и тако крпним корацима кренули ка средини табеле.

Н. В.

Хајдук(Б)– Раднички (Ш) 4:1 (3:1)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија: Бошковић (Салаш Ноћајски), стрелци: лазиић у 13. и 42. Смиљанић у 40. и Вујовић у 60. за Хајдук, а Вуковић у 23. минуту за Раднички. Жути картони: Шехурић, Вујовић, Смиљанић, Лежајић (Хајдук),

ХАЈДУК: Слијепчевић, М. Гавриловић, Шехурић,  Милошевић, М. Ђорђевић, Вујовић (С. Гавриловић), Јокић(Десанчић), Митровић, Бајић,Смиљаниић, Лежајић (Матић).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Боројевић, Дрча, Рајшић (Рудић), Пурић(Лакић), Мијатовић, Шуша,.Вуковић, С, Субић, М. Субић, Ђуричић (Влаисављевић).

Бешчани су без проблема савладали екипу из Шида која у последњих неколико кола игра врло слабо.

И. Б.

Јединство – Јадран 1:1 (0:1)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: Гргуревић (Петроварадин), стрелци: Поповић у 49. за Јединство,а Писар у 29. минуту за Јадран. Жути картони: Џарић, Радмиловић (Једин-

ство).Маловић, Писар, Кочиновић, Секулић, црвени карон: Маловић (Јадран).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Живанов, ,Балаш (Учур), Јовановић (Марић, Матеј Иван), Топић, Пантић, Паповић, Миљан Иван, Џарић , Клајић, Радмиловић.

ЈАДРАН: Јовишић, Маловић, Секулић, Љубинковић (Којчинович), Пејић, Павловић (Видовић), Булат, Продановић,(Георгиев) Писар, Балешевић, Јеловић(Шестовић),

Иако су све време меча били бољи Руменчани су освојили само један бод. Гости су у првом делу повели, а у другом се бранили и на крају и са играчем мање успели да одбране своју мрежу. Додуше на почетку другог полувремена Поповић је изједначио резултат.

Д. П.

Славија –Доњи Срем 1:1 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 150, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Миловац у 30. за Славију,а Ђокић у 15. минуту за Слободу. Жути картони: Лазаревић,Тришић,  Ђорђиевски (Славија), Лабовић, Јуришић, Ђокић, Матић (Доњи Срем)

СЛАВИЈА: Мандић, Лазаревић, Стајић, Жакула (Батинић), Батинић, Цекић,Тришић (Ђорђиевски), Китић, Ерор(Марић), Чеха(Ђаковић),  Бановић, Миловац (ферати).

ДОЊИ СРЕМ: Девић, Ребић, Суботић, Крнета (Матић), Лабовићм (Ђор-

ђевић), Вукмановић (Р. Трифуновић), В. Трифуновић, Јешић, Ђокић, Бировљев(Субашић).

Г. К.

Табела и резултати:

Ветерник - Слога 1:0, Раднички (НП) - Индекс 5:1, Цемент - Дунав 1:0, Хајдук (Б) - Раднички (Ш) 4:1, Слобода - ТСК 3:0, Младост - Хајдук (Д) 0:1, Јединство - Јадран 1:1, Славија - Доњи Срем 1:1.