ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Пресуда са беле тачке

Козара - Јединство (В) 2:3 (2:2)
lopta fudbal pix

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 150. Судија: Марков (Зрењанин). Стрелци: Француски у 8. и Зељковић у 25. за Козару, а Петровић у 4. Мајсторовић у 35. и Јанков у 60. минуту (из пенала) за Јединство. Жути картони: Француски и Рофа (Козара).

КОЗАРА: Рајтаров 7, Јелача 7,5, Томић 7,5, М. Бунић 7, Б.  Бунић 7 (Латиновић), Стојков 6,5, Пенавски 7 (Кнежевић), Лајић 7 (Детари 7), Карановић 7, Француски 7 (Кондић 7), Зељковић 7 (Рофа 7).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7,5, Нецин 7, Којић 7, Милићевић 7 (Цигановић 6,5), Грауре 7, Вранић 7, Секулић 7 (Радмановић), Јанков 7,5, Ћирка 7, Мајсторовић 7 (Николић 7), Петровић 7 (Станисављев 7).

Већ у уводу меча гости су лако дошли до гола после грешке уже одбране домаћина. Међутим Великоселци су врло брзо средили своје редове и у наредних 20 минута постигли два гола. На одмор се ипак отишло резултатом 2:2.  Одлука је пала после тачно сат игре када је Ћирка оборен у казненом простору а сигурни судија Никола Марков показао на белу тачку. Миливој Јанков послао је лопту у један угао а голмана домаћина Рајтарова у други угао. После тога домаћин је имао три идеални прилике, али искусни Марко Доновић није савладан.

П. Трнић

ЖАК - Будућност 1:6 (0:2)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 200, судија: Ф. Димитриевски (Зрењанин), стрелци: Ратко у 55. за ЖАК, а Вучковић у 13. Влаучин у 45. и 65. Мастило у 62. Радојичић у 67. и 78. минуту за Будућност.

ЖАК: Батанчев 6, Баба 5, Утржен 6, Важић 6 (Брцански), Ратко 6,5, Лабус 6 (Зарић), Бербаков 6, Врбашки 6 (Секереш 5), Лакић 6 (Петровић 5,5), Раду 6 (Шанта), Ходик 6.

БУДУЋНОСТ: Куручев 7, Станић 7, Вучковић 7 (Перин 7), Томин 7 (Радојичић 8), Хованец 6,5 (Радивојац 7,5), Ковачевић7, Влаучин 8, Мастило 7,5, Марков 7,5, Савин 7 (Ајдарић 7), Стојичић 6,5 (Терзин 7).

Резултатски фијаско кикиндских железничара се наставља.

П. Трнић

Младост (О) - Пролетер (БК) 6:0 (3:0)

ОМОЉИЦА: Стадион Младост, гледалаца 100, судија: Д. Стојановић(Зрењанин), стрелци: Радисављевић у 11. 20. и 26. Л. Лукић у 56. Станковић у 64. Вучинић у 68. минуту.

МЛАДОСТ: Тодоровић, Лунц 7,5, Старчевић 7 (Коваевић 7), Додић 7 (Целин 7), Максимовић7,5, Вучинић 7,5, Вукајловић 7 (Станковић7,5), Радисављевић 8,5 (Поткоњак 7), Кљештан 7,5, Војновић 7 (Стошић 7), Л. Лукић 7,5.

ПРОЛЕТЕР: Тешовић 5, Ковач 5, Ђорђевић 5 (Тима 5,5), Чучак 5,5, Томић 5,5 (Р. Јевтић 5), Чкоњевић 5. М. Јевтић 5, Богојевић 5, Милошевић 5, Боћин 5.

У првом полувремену домаћини су решили питање победника.

Русанда - Слобода 1:1 (0:0)

МЕЛЕНЦИ: Стадион Русанде, гледалаца 150, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Ружић у 96. за Русанду, а Ђорић у 90. минуту за Слободу. Жути картони: Ољача (Русанда), Марковић, Вoкић, Јовандић (Слобода).

РУСАНДА: Мијатов 7, Петров 6,5, Давидов 7, Ољача 6,5 (Чешљаров), Јанковић 6 (Козловачки 6), Митровић 7, Вукоје 7 (Лисица), Станковић 6,5 (Стеванов 7), Видић 7 (Попов 7), Зорић 6,5, Ружић 7.

СЛОБОДА: Ђаковић 7, Богојевић 6,5, Д. Марковић 6, Ћулибрк 7, Поповић 7, Вокић 7, Цвијановић 6 (Лисица 6), Ђорић 7,5 8Б. Марковић), Ћосић 7 (Радулашки), Ковачевић 6 (Галић 7), Јовандић 6,5.

Војводина  - Бегеј 2:1 (1:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 200, судија: Н. Сантрач (Павлиш), стрелци: Козић у 20. и 86. за Војводину, а Бранков у 88. минуту за Бегеј.

ВОЈВОДИНА: Савић 7, А. Шушњар 7, Радић7,5, Јешић 7 (Калајџија 7), Бартош 7, Козић 7,5, Пешић 7 (Милановић 7), Чићик 7 (М. Шишња 7), Илибашић7, Миклић 7, Радишић 7 (Кнежевић 7).

БЕГЕЈ: Миљевић 7, Мијатовић 7, Умићевић 7, Грбић 7, Новак 7, Николић 6,5, Штрбац 6  (Борошевић 7), Бранков 7, Обреновић 6,5, Новаковић 6 (Чарило 6,5), Петров 6,5.

Чићик је извео корнер, на првој стативи одлично је одреаговоа Козић и главом донео предност домаћину.

У другом делу виђено је мало прилика, Козић је у финишу шутем са 16 метара погодио доњи угао, да би два минута касније, у брзој акцији фостију Филип Бранков остао усамљен на 10 метара и зналачки поставио крајњи резултат.