СРПСКА ЛИГА, ГРУПА ВОЈВОДИНА Лидер се провукао у Пазови

Јединство - Железничар 1:1 (0:0)
с

СТАРА ПАЗОВА: Игралиште Јединства, гледалаца 600, судија: петровић (Сремска Митровица), стрелци: Мајукан у 59. за Јединство, а Боснић у 91. минуту за Железничар. Жути картони: Булат (Јединство), Ђокић, Осман и Боснић тренер Ливаја (Железничар). Црвени картон: Тренер Ливаја (Железничар).

ЈЕДИНСТВО: Милић, Букурецки, Иветић, Булат, Радић (Пађен), Миленковић, Мајукан (Шљукић), Шево, Играч, Бобар, Накијевски.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Кривокућа, Сарачевић (Маодуш), Бошњак (Радман), Матијевић (Трбојевић), Ђокић, Воларевић, Ивеља, Осман, Живановић, Сулејмани (Боснић), Миљевић.

Лидер на табели екипа Железничара се провукла у Старој Пазови. У комшијском дербију било је свега, а на крају бодови су подељени. Домаћи су повели преко Мајукана, а гости су у првом минуту надокнаде успели да ишчупају бод.

Б. Д.

Подунавац - Кабел 4:0 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 250, судија: Милешевић (Бачка Паланка), стрелци: Дивац у 45. Тејић у 47. Деспанић у 56. и Алексић у 86. минуту. Жути картони: Горановић (Подунавац), Ђурић (Кабел). Црвени картон: Ђурић (Кабел).

ПОДУНАВАЦ: Бјелица, Чермеј, Миљковић, Максимовић, Тејић, Деспанић (Милосављевић), Миликић, Горановић (Петковић), Радојчић, Дивац (Алексић), Перишић.

КАБЕЛ: Миљановић, Трнић (Сердар), Маријановић (Пролић), Трпечвић (Батос), Илић, Ђурић, Петровић, Вујошевић, Милосављевић, Јелић, Пиваш (Гајић).

Добро су се држали фудбалери Кабела, све док Ђурић није зарадио жути а после и црвени картон. Фудбалери из Белегиша су лако дошли до високе победе.

Г. К.

Борац - Динамо 0:1 (0:1)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: Шћепановић (Круччић), стрелац: Стефановић у 45. минуту. Жути картони: Парошки, Максимовић (Борац), Николић, Миличевић, Паражина, Обрадовић (Динамо).

БОРАЦ: Тодић, Павловић (Бугарин), Парошки, Максимовић, Бурсаћ (Ракић), Гојковић, Гргић, Тедић, Крстевски, Малешевић (Мирковић), Петровић.

ДИНАМО: Амиџић, С. Ђошић (Делибашић), Богдановић, Николић, Миличевић (Гојић), Паражина, Обрадовић, Марковић, Јамбушић, Лекић-Пешић, Малиџан (В. Ђошић).

У слабој уткамици гости из Панчева дошли су до три бода. Одлука је пала у последњем минуту првог дела, када је Стефан Малиџан успео да савлада младог голмана Тодића.

М. Г.

Бечеј – Омладинац    0:0

БЕЧЕЈ:  Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 300. Судија: Тановић (Нови Сад). Жути картони: Воргучин, Тутњевић, Пеић (Бечеј), Радић, Станимировић, Максимовић, Аћимовић (Омладинац). Црвени картон: Ивановић (тренер Бечеја).

БЕЧЕЈ: Милованов 7, Воргучин 7, Н. Вјештица 7, Влаисављевић 6 (од 91. Ћурчић), Миловановић 6, Тутњевић 6,5, Томић 6 (од 85. Станић), Виденовић 6 (од 71. Кобиљски), Пејић 6, В. Вјештица 6 (од 46. Митић 6,5), Томчић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Богуновић 6, Станимировић 6,5, Максимовић 6,5, Крнета 6,5, Дашић 6, Станисављевић 6,5, Радић 6,5, Ахчин 7, Малиш 7 (од 93. Царић), Добријебвић 6 (од 85. Пријовић), Мисић 7(од 74. Јовановић).

Бечејци су још једанпут играли нерешено крај Тисе и сада им озбиљно прети очување српско-

лигашког статуса. Овога пута су два бода однели Новобановчани.  Н почетку утакмице гости су имали три лепе прилике, али се голман Милованов није дао изннадити. Домаћи су први пут озбиљније угрозили гол гостију у 21. минуту, када је Тутњевић проиграо Пеића, а овај шутирао у голмана.

Наставак је донео више узбуђења, али су мреже и даље мировале. У 55. минуту се судија Срђан Тановић обрукао. Очигледан прекршај над Митићем, иако је помоћник сигнализирао Тановићу, није санкционисао и реаговао је тренер домаћих Ивановићистрчао ван техничког простора  и зарадио црвени картон. Иако су остали без тренера, који им много значи са клупе, Бечејци су тек тада додали гас али нисуз успели да постигну погодак.

В. Јанков

Словен – Бачка 4:1 (0:1)

РУМА: Стадион у Борковачкој долини, гледалаца: 300. Судија:  Тодоровић (Вршац). Стрелци: Савиновић у 47, Куљанин у 54, Илић у 81. и Маринковић у 86. за Словен, Јаковљевић у 37. за Бачку. Жути картони: Радишић, Игњић (Словен), Вучетић, Влајков, Милијашевић (ОФК Бачка).

СЛОВЕН: Шегавац, Симић, Радовић, Груичић (од 46. Маринковић), Илић, Батало (од 88. Максимовић), Радишић, Алексић (од 46. Јандрић), Куљанин (од 78. Јањић), Игњић, Савиновић.

ОФК БАЧКА: Стајковић, Плавшић, Вучетић, Брборић, Јаковљевић (од 58. Трифуновић), Веселиновић, Перишић (од 65. Милијашевић), Влајков, Јовишић, Новаковић, Стаматовић.

После пет утакмица без победе, Словен је поново на колосеку. Иако није почело по плану, јер је Јаковљевић лобовао Шегавца, капитен Брана Илић и другови успели су да преокрену резултат и смање заостатак за водећим Железничаром.

Б. Р.

Хајдук - 1. мај 3:0 (1:0)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 200. Судија: Богићевић (Зрењанин). Стрелци: Живковић у 23. (из једанаестерца), Љумовић у 84. и Кочиш у 86. минуту. Жути картони: Стевановић и Димитријевић(Хајдук), а Јованов, Радовановић, Бибић и Прерадовић ( 1. мај). Црвени картон: Николић у 54. минуту – ударање играча лактом без лопте ( 1. мај).

ХАЈДУК: Пајовић 7, Цицмил 7 (од 69. Микан), Стевановић 7, Љумовић 8, Димитрић 7 (од 89. Кртолица), Пјошта 7 (од 89. Новаковић), Живковић 8 (од 37. Михајловић 7), Кочиш 8 ( од 89. Вујовић) Биочанин 8, Димитријевић 7, Маринковић 7.

ПРВИ МАЈ : Илић 7, Јованов 6, Стојановић 6, Радовановић 6, Панчић 6, Николић 5, Бибић 6, Лукић 6, Зечак 6 (од 74. Прерадовић), Стојановић 6 и Радојичић 6 (од 59. Крижан).

У дербију доњег дела табеле славили су Куљани, али резултат је превисок.  Своју бољу игру Куљани су крунисали голом из оправдано досуђеног пенала.

Кључан моменат у другом полувремену десио се у 54. минуту, када је у покушају да дође до једне дубинске лопте играч гостију

Николић лактом у лице ударио Стевановића и судија Богићевић му показује пут у свлачионицу. Играча више домаћини су материјализовали у финишу сусрета.

Ђ.  Бојанић

ОФК Кикинда - Тиса 1:3 (0:2)

КИКИНДА: Градски стадион гледа.аца 250, судија: Берењи (Суботица), стрелци: Молнар у 47. за ОФК Кикинда, а Костић у 10. 28. и 60.минуту за Тису. Жути картони: Рафаел (ОФК Кикинда), Швељо, Месарош (Тиса). Црвени картон: Рафаел (ОФК Кикинда).

ОФК КИКИНДА: Француски 7, Лукић 6 (Живојнов 6), Бељић 6,5, Станаћев 6,5, Бенке 6,5 (Молнар 6,5), Мирков 6,5, Ивановић 6,5 (Ђукић 7), Мојсиловић 6,5, Рафаел 6,5, Барбул 6,5 (Јокић 7), Лолић 7.

ТИСА: Војводић 7, Пронек 7, Месарош 7,5, Славуљица 7, Костић 9, Крунић 6,5 (Габрић 6), Томић 7 (Јухик 6), Кудрић 7, Лекај 6 (Живина 6), Швељо 7,5, Торбица 7.

Момци Бранислава Булатовића заслужено су однели бодове из Кикинде. Мада се мора нагласити да је главни арбитар Љубиша Берењи оштетио домаћина при резултату 2:1 за госте када није досудио школски пример једанаестерца и да покаже црвени картон Огњену Швељи.

Лука Костић нападач Тисе три пута је шутирао неометан са ивице казненог простора и сва три пута погодио малу мрежицу односно голман домаћина Француски је био немоћан. С друге стране, Кикинђани су осим постигнутог гола Молнара имали још два прилике да савладају голмана Вељка Војводића, али оба пута Виктор Молнар, није имао  среће.

П. Трнић

Нафтагас - Раднички 4:1 (2:1)

ЕЛЕМИР; Игралиште Нафтагаса, гледалаца 700, судија: Белић (Зрењанин), стрелци: Попов у 27. Савановић у 45. и 63. Миливојев (из пенала) у 86. за Нафтагас, а Ковачевић у 34. минуту за Раднички. Жути Картони: Савановић, Чигока (Нафтагас), а Пелемиш, Врбљанац, Стевановић(Раднички).

НАФТАГАС: Галин,  Ковачевић, Грбић, Степанов (Вукоје), Попов (Миливојев), Савановић (Пандуров), Панић, Маркоски, Чигоја, Бачвански и Самарџић.

РАДНИЧКИ: Ђекић, Пелемиш, Топић, Врбљанац(Степанчев), Стевановић, Митровић (Арсић), Гардиновачки (Каришић), Јањатовић  (Радић), Провчи и Борисављевић (Милановић).

Први шут на гол упутили су гости у 8. минуту када је Гардиновачки асистирао за Митровића, али је његов шут одбранио голман домаћих Галин.  У 15. минуту Бачвански је одлично извео корнер, на првој стативи  главом је лопту захватио Степанов, али је Ђукић спасао сигуран погодак. Савановић је у 27. минуту пробио по десној страни, на другој стативи одиграо за Попова који је рутински погодио за 1:0 и велико одушевљење домаћих навијача.

У 34. минуту са средине терена Пелемиш шаље дугу лопту у шеснаестерац,  она стиже до Провчија и он је одмах шаље  до Ковачевића који изједначује на 1:1. Таман када се помислило да ће судија Белић да одсвира крај полувремена, Маркоски асистира за расположеног Савановића који са ивице шеснаестерца погађа за 2:1.

У наставку наставили су домаћи фудбалери  са одличном игром и постигли још два гола.

Р. Д.

Борац (Ш) - Динамо 0:1, Подунавац - Кабел 4:0, ОФК Кикинда - Тиса 1:3, Словен - ОФК Бачка 4:1, Нафтагас - Раднички (З) 4:1, Хајдук - 1.  мај 3:0, Јединство (СП) - Железничар (И) 1:1, Бечеј - Омладинац 0:0.

1. Железничар           26        16        7          3          52:20   55

2. Словен       26        16        3          7          50:27   51

3. Динамо      26        12        5          9          26:27   41

4. Нафтагас    26        12        4          10        40:34   40

5. Радн. (З)     26        11        7          8          28:29   40

6. Кабел         26        10        9          7          36:30   39

7.  Кикинда   26        10        8          8          29:23   38

8. Омладинац            26        10        6          10        27:32   36