МИЛЕНКОВИЋ ЋЕ ИГРАТИ ЗА ЕВРО ТРОФЕЈ: Фиорентина у финалу Лиге Конференција

Фудбалери Фиорентине пласирали су се у финале Лиге Конференције другу годину заредом након што су играли 1:1 са Брижом у гостима и тако сачували укупну предност.
1

У првој утакмици одиграној у Фиренци италијански тим победио је 3:2.

Стрелац јединог гола за госте, преломног за пролаз како се испоставило, у среду увече у Брижу био је Аргентинац Лукас Белтран из пенала у 85. минуту.

Прославио се потом и голман тима из Тоскане Пијетро Тераћано који је у четвртом минуту надокнаде скинуо најопаснији ударац домаћих и сачувао егал у Белгији.

Једини гол за Бриж постигао је Ханс Ванакен у 20. минуту, тада је и анулирао предност италијанског представника и најавио узбуђења у наставку.

Фиорентина ће у великом финалу које се игра 29. маја у Атини на стадиону АЕК-а играти против бољег из двомеча Олимпијакос - Астон Вила.

Грчки тим је у првом мечу, у гостима, славио резултатом 4:2.

Фиорентина је претходне сезоне изгубила у финалу трећег по снази европског такмичења од Вест Хема.