ФУДБАЛЕРИ НОВОГ САДА ПОРАЖЕНИ ОД ВРШЦА: ,,Канаринци" се селе у Српску лигу

Фудбалери Новог Сада поражени су од Вршца са 0:2 у 3. колу Плеј-аута Прве лиге Србије. Након 21. пораза у сезони ,,канаринци" су изгубили шансе за опстанак у прволигашком друштву и наредне сезоне ће се такмичити у рангу ниже.
Ј. Грлић

Мрежу гостију начео је Рикелме Силва Соуза у шестом минуту када је био прецизан са беле тачке. Није рано примљен гол демотивисао Новосађане. Нападали су, стварали шансе, али до поготка нису могли. Банаћани су од 31. минута играли са десеторицом пошто је Немања Жунић добио директан црвени картон након старта са леђа над Итаном Дервишијем. У самом финишу првог полувремена Давид Ивић је дуплирао вођство Вршчана веома лепим поготком са ивице шеснаестерца.

Нису се предавали изабраници Дарка Тешовића ни у другом полувремену, али како је време одмицало, а мрежа домаћина мировала постајало је јасно да ће Новосађани баш на овом мечу и математички остати без шанси за опстанак у Првој лиги Србије.

В. Гвозденовић

Standings provided by Sofascore

Вршац - Нови Сад 2:0 (2:0)

ВРШАЦ: Градски стадион у Вршцу, гледалаца: 300. Судија: Н. Петровић. Стрелци: Соуза у 6. минуту (п), Ивић у 45. минуту за Вршац, а за Нови Сад. Жути картони: Лазевски, Тодоровић, Чејић (Вршац), а Милосавић, Крстић (Нови Сад). Црвени картон: Жунић у 31. минуту (Вршац).

ВРШАЦ: Новић 7, Бој. Благојевић 7, Вујић, Тодоровић 7(од 84. Перовић), Лаиновић 7, Лазевски 7 (од 84. Главинић), Соуза 7 (од 69. Килибарда), Ивић 7,5 (од 60. Петрић), Ћејић, Диуф 6,5, Жунић 5,5.

НОВИ САД: Пушкић 6,5, Крстић 6 (од 73. Мандић), Милосавић 6,5 (од 78. Мићић), Рац 7 (од 46. Врекић), Дервиши 6 (од 46. Влалукин), Кокир 7 (од 60. Морис), Пашагић 7, Станисављевић и,5, Бож. Благојевић 6,5, Марковић 6, Илић 5,5.