ОВО ЈЕ МЕСТО У СРБИЈИ КОЈЕ КИНЕЗИ ОБОЖАВАЈУ: Хиљаде и хиљаде километара прелазе да би видели Кућицу на Дрини код Бајине Баште. она је за њих место из бајке (ФОТО)

Један од незаобилазних тачки на мапи кинеских туриста је општина Бајина Башта и то због атракције на Дрини
m
Фото: РИНА

БАЈИНА БАШТА: Сарадња Србије и Кине је одлична, а да су то две пријатељске земље најбоље показује и посета кинеског председика српској престоници. Ипак, није само Си Ђинпинг одушевљен нашом земљом, већ и хиљаде и хиљаде туриста који сваке године стижу из Кине. Управо због кућице на Дрини број кинеских туриста последњих неколико година се удвостручио. Нема те групе туриста са истока која није пожелела да види, како они кажу, ово српско чудо природе.

Ово је феноменално, кућицу сам видела само на слици и пожелала сам да је посетим уживо. Покренула сам пријатеље и стигли смо у Србију, а прва дестинација била нам је управо Бајина Башта”, рекла је Лин из Кине за РИНУ.

Гостима из далеке Кине уопште није јасно како усред реке, на камену може да се направи кућица.

- Одушевљена сам кад видим како стоји, све мислим да је питање тренутка кад ће се срушити, али она траје годинама и дефинитивно је стабилна”, рекла је Сами.

Кућица на Дрини је од колибе за одмор постала светски хит, а своју популарност стекла је захваљујући мађарском фотографу Ирени Бекер, која је учествовајући на фото-сафарију ухватила одличан кадар, феноменално светло и најлепшу слику са Дрине послала у свет.

- Иренина слика настала је у октобру 2011. године, прво је на светској мрежи Националне географије била проглашена за слику дана, а затим и за фотографију месеца августа”, рекао је Ранко Милановић из НП Тара.

Од тог тренутка настаје магија, фотографија кућице на Дрини обишла је читав свет и доживела популарност неслућених размера, а Бајина Башта постала атрактивна туристичка дестинација.

- Ауторска права за ову фотографију од Ирене Бекер откупила је компанија “Палм спрингс” из Берклија, која је одштампала празничну честитку са овим мотивом која се на светско тржиште дистрибуира у милионским примерцима. Тако је ова дестинација постала још атрактивнија”, кажу у НП Тара.

О кућици на Дрини писали су скоро сви светски медији, причу је направио Дејли мејл, а репортажу је радила и кинеска национална телевизија, тако да у Бајину Башту кинески туристи не долазе само лети, већ током целе године, а поред незаобилазне Дрине не прескачу да посете ни планину Тару.

 Рина

EUR/RSD 117.1050
Најновије вести