ЗРЕЊАНИНСКА БОЛНИЦА У СТАЛНИ РАДНИ ОДНОС ПРИМА 94 СТРУЧЊАКА И РАДНИКА Прекаљени у борби с ковидом
ЗРЕЊАНИН: Општа болница „Ђорђе Јоановић” ће, у складу са закључком Владе Републике Србије, примити у стални радни однос 94 радника који су до сада радили са ковид болесницима, саопштио је на јучерашњој конференцији за новинаре директор ове здравствене установе др Игор Китареску.
Међу новозапосленима на неодређено време је 16 лекара, 55 медицинских сестара - техничара и 23 немедицинска радника. Тренутно је у Општој болници Зрењанин на неодређено време запослено 1.127 радника, а до сада се тај број кретао око 1.030. На одређено време је запослено 13 радника.
- На неодређено време је тренутно примљено 39 нових радника, а планирано је да се у стални радни однос преведе укупно њих 94. То значи да ће зрењанинска установа малтене сав свој кадар, који је запослен до јуна ове године, превести у стални радни однос, што је велика ствар и за ову установу и за грађане и пацијенте. Ради се о људима који су, кроз анексе уговора али и ангажовање на својим одељењима, радили са ковид позитивним пацијентима. Неки од њих су радили на педијатрији, неки у ургентном центру и хируршким салама - казао је др Игор Китареску.
Он је поручио да је захвалан Влади Републике Србије и министрима здравља и финансија што су то омогућили. Како је навео, ово је посебно важно за лекаре, јер значи да ће имати бржу едукацију и да ће брже добити специјализацију.
- Код њих је посебно битно да буду у сталном радном односу како би добили специјализацију. Ми ћемо ових 16 лекара у најкраћем периоду послати на специјализацију из области које су дефицитарне - истакао је др Игор Китареску.
Међу онима који су добили сталан посао је и др Новак Сурла, који има шведски пасош. Међутим, он је одлучио да ради у Србији.
- Рођен сам и одрастао у Шведској, а већ десетак година живим у Србији, где сам завршио Медицински факултет. У Општој болници Зрењанин сам радио на више одељења - у Ургентном центру, на педијатрији, инфективном одељењу, у ковид одељењу. Тренутно сам на интерном - казао је др Сурла и додао да му је супруга Зрењанинка и да су одлучили да овде заснују породицу.
Др Сања Аничић је пореклом из Републике Српске, а студирала је медицину у Новом Саду. У зрењанинској болници ради од марта прошле године. Била је ангажована у Ургентном центру, након тога на амбулантном и стационарном ковид лечењу. Тренутно је на интерном одељењу у служби хемодијализе. Међу новозапосленима је и медицинска сестра Александра Раду, која ради на неонатологији.
- Драго ми је што је наш рад и труд неко препознао и што нас је наградио сталним радним односом - поручила је она.
Ж. Балабан